تيتر خبر تاثیر نوسان قیمت نفت بر‌‌ بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثر مستقیم نوسانات قیمت جهانی نفت اول بر گروه پالایشی و بعد بر گروه پتروشیمی است اثر غیرمستقیم آن هم بر شرکت‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها وابسته به نفت و مشتقات آن است چون که نوسان قیمت به سمت پایین است دسته دوم از این کاهش قیمت تأثیر مثبت می‌پذیرند.
تيتر خبر سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی، صف‌آرایی میان اصناف و شبکه بانکی را تشدید کرد. از ابتدای فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) عرضه‌کنندگان کالا و خدمت با دیده تردید به این خدمت جدید بانکی می‌نگریستند.
تيتر خبر ثروتمندان تهرانی برای «عروسی» چگونه خرج می‌کنند؟
این روزها هزینه کردن، آن هم هزینه های آنچنانی برای مراسم یک شبه ازدواج برای خیلی ها توجیه پیدا کرده است و وقتی با دوستان و آشنایان درباره ازدواج و هزینه های آن و برنامه های جانبی و مفصلش گفت و گو می کنی، مواردی می بینی و می شنوی که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد
انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدولتيتر خبر انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدول
  فرهنگ و هنر  فرهنگ و هنر دارای زيرشاخه  فناوري اطلاعات  فناوري اطلاعات دارای زيرشاخه  صنعت و بازرگاني  صنعت و بازرگاني دارای زيرشاخه  بانک و بيمه  بانک و بيمه دارای زيرشاخه  بازار سرمايه  بازار سرمايه دارای زيرشاخه  صفحه اول  صفحه اول  
  عناوين برگزيده
قیمت خودروهای وارداتی در بازار/جدول
مظنه رهن آپارتمان دو خوابه در تهران +جدول
سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
ارزان ترین گوشی مجهز به اندروید 5 +عکس
پیش‌بینی تحلیلگران وزارتخانه از قیمت‌نفت
مظنه واحدهای 50 متری در تهران؟ +جدول
فروش اعتباری اوپل آسترا آغاز شد+جدول
مسکن چقدر گران می شود+جدول
قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال +جدول
آخرین قیمت انواع گوشی ZTE +مشخصات
آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر دوقلو +جدول
آخرین قیمت انواع لپ‌تاپ MSI +جدول
ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار +جدول
آخرین قیمت انواع سشوار +جدول
قیمت انواع تلویزیون سه بعدی در بازار +جدول
آخرین قیمت انواع تبلت Lenovo +مشخصات
آخرین قیمت انواع اجاق گاز ایرانی +جدول
قیمت انواع دوربین عکاسی دیجیتال+جدول
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی +جدول
غروب ركود در بازار مسكن
تغییرات دستمزد 25 گروه شغلی اعلام شد
آغاز پيش فروش اوپل آسترا ۲۰۱۴ +جدول
مسکن و شکاف متری 6 میلیونی در تهران! +جدول
با 30 میلیون‌ تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
قیمت پرفروش ترین لپ تاپ‌ها ؟ +جدول
قیمت آپارتمان های 2خوابه تهران +جدول
پژو 206 دست دوم در بازار چند؟ +جدول
آپارتمان در پل رومی تهران، متری چند؟ +جدول
قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران +جدول
قیمت محبوبترین گوشی موبایل‌های بازار +جدول
قیمت لپ تاپ‌های مخصوص بازی +جدول
رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
مظنه واحدهای نوساز در تهران؟ +جدول
نگاهی به بازار سکه و طلا در هفته‌ گذشته +جدول

  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

بازار سرمايه  آموزش بورس  گام هشتم

بازار سرمايه ، آموزش بورس ، گام هشتم

 

گام هشتم: تحليل تکنيکال و بنيادي
تحليل:
ما براي خريد و فروش موفق در بورس و بازارهاي مالي ديگر نياز به ابزاري داريم تا بتوانيم سهم يا مواردي کهآن را در بازراهاي مالي خريدو فروش مي کنيم را شناسايي کنيم که اين موارد بتواند بازدهي بالا براي ما داشته باشند به اين ابزار تحليل مي گويند.

تحليل ها:
ما در بازار سرمايه بصورت کلي دو نوع تحليل داريم:تحليل فاندمنتال و تکنيکال ، که درين گام به معرفي تحليل تکنيکال مي پردازيم

تحليل تکنيکال:
استفاده از روندهاي گذشته ،نوسان ها ، قيمت فعلي و تغييرات قيمت براي پيش بيني تغييرات آتي قيمت دراين تحليل استفاده ميشود خواسته ي هر معامله گري اينست که سهم مورد نظر خود را در پايين ترين قيمت خريداري کند و در بالاترين قيمت بفروشد، اين موضوع را در شکل زير مشخص کرده ايم.

آموزش اين نوع تحليل تقريبا بصورت روان و قابل فهم براي تازه کارها در فضاي مجازي وجود ندارد و منابعي که وجود دارد براي کساني ساخته شده که قبلا با اين تحليل کار کرده اند يا علم و تجربه ي زيادي در بازار دارند.ما درين گام سعي داريم تا اين تحليل را تا محدوده اي که امکان آموزش آن بصورت مجازي وجود دارد را بصورت روان و قابل فهم براي همه آموزش دهيم. دراين سايت ابتدا مباني اي از تحليل تکنيکال و فاند منتال در قالب چند گام به شما آموزش خواهيم داد و سپس براي يادگيري تخصصي و کاربردي اين تحليل ها دوره هايي به شکل کارگاه هاي عملي خواهيم گذاشت

تعريف و بررسي تحليل تکنيکال:
اين نوع تحليل در هر معادله اي که بر اساس نيروي عرضه و تقاضا مي باشد کاربرد دارد،هر سهم با هر معامله اي در تاريخ خود گذشته اي از نوسانات قيمت را دارا مي باشد، ما در تحليل تکنيکال با استفاده از نوسانات گذشته قيمت نوساناتي که در آينده قرار دارد را پيش بيني مي کنيم. شايد اين براي شما سوال باشد که چگونه اين امر ممکن است؟ دانشمندان زيادي مانند فيبوناچي، اليوت و … توانسته اند با استفاده از نتايج پژوهشهاي خود اين امکان را براي ما بوجود بياورند و عده اي ديگر از دانشمندان بوسيله ي بازديد و تجربه ي ميليونها الگوهاي قيمت و با استفاده از ابزار آلات رياضي الگوها و روشهاي مختلفي براي تحليل در اختيار ما بگذارند تا ما با استفاده از اين الگوها و روشها بتوانيم نوسانات قيمتي را که قرار است اتفاق بيفتد را پيش بيني کنيم.

اساس تحليل تکنيکال:
همانطور که مي دانيم تکنيکاليست ها اعتقاد دارند که اطلاعات مهم در مورد نوسانات آينده ي قيمتها را مي توان از گذشته ي رفتاري قيمت ها بدست آورد و معامله گر ها تصميمات خريد و فروش خود را بر اساس اين نمودارهاي گذشته که از همان نوسانات قيمتي گذشته بدست مي آيند مي گيرند. تکنيکاليست ها يا همان چارتيست ها بر اين باورند که ارزش بازار بوسيله ي نيروي عرضه و تقاضا تعيين مي شودو تغييرات و نوسانات بدليل نقل و انتقالهاي عرضه و تقاضا مي باشد.در واقع کار اصلي تحليل گر تکنيکال بررسي نمودار نوسانات قيمتي گذشته و پيش بيني و تفسير اتفاقي که قرار است براي قيمت بيفتد است، البته در برخي موارد پيش بيني و پيشگويي نوسان قيمت امکان پذير نمي باشد و نميتوان گفت چه اتفاقي قرار است بيفتد. اين اتفاق ميتواند دلايل مختلفي مانند پيدا نکردن تحليل گر از جايگاه قيمتي سهم، پيدا نکردن الگوي خاصي ، و هيجاني بودن بازار باشد.در واقع هدف يک تحليل گر تکنيکال خريدن سهم در پايين ترين قيمت و فروختن آن در بالاترين قيمت مي باشد.

مواردي که ما براي تبديل شدن به يک تکنيکاليست نياز داريم:

در بسياري از منابع تکنيکال جهاني ذکر شده که ما براي تبديل به تحليلگر موفق نياز فراگيري مطالب زير داريم:

?-تکنيکال مقدماتي
?-هارمونيک تريدينگ
?-امواج اليوت
?-چنگال اندروز

تکنيکال مقدماتي:
هدف از يادگيري اين قسمت از تحليل تکنيکال آنست که ما بتوانيم با اهداف ، مراحل تحليل و با مواردي جزئي و پر کاربرد در تحليل آشنا شويم، سرفصل هاي اين قسمت از تحليل به شکل زير مي باشد:

تعريف کليات تکنيکال
معرفي انواع نمودارها
تعريف روند
سطوح حمايت و مقاومت استاتيک
تکنيک هاي معامله گري بر اساس خطوط روند
کاناليزه کردن نمودار
آشنايي با ابزارهاي فيبوناچي
الگوي هاي ادامه دهنده
الگوي هاي برگشتي
آشنايي با انديکاتورهاي کاربردي
واگرايي ها و کاربردها
روش هاي پلن نويسي در بازار


هارمونيک تريدينگ:
ما درين تحليل هدف قيمتي خود را با استفاده از الگوها و ابزارهاي تخصصي مشخص مي کنيم که سرفصلهاي اين بخش از تحليل به شکل زير ميباشد:


هارمونيک قيمتي
آشنايي با فيبوناچي و کاربرد آن در نمودارهاي قيمت
انواع فيبوناچي در نمودارهاي بازار (بازگشتي داخلي، پروجکشن، اکستنشن، اکسپنشن و …)
آشنايي با انواع الگوهاي هارمونيک شامل:
الگوي گارتلي ( Gartley)
الگوي پروانه (Butterfly) و انواع آن
الگوي خفاش (BAT) و انواع آن
الگوي خرچنگ (Crab) و انواع آن
الگوي AB = CD و انواع آن
الگوي AB = CD دو سويه (Reciprocal)
الگوي ?LB و کاربرد آن در هارمونيک تريدينگ
الگوي ? – ?
تئوري BAMM و انواع آن
الگوهاي هارمونيک در امواج اليوت
تاييد الگوها با استفاده از ابزارهاي تکنيکال
· هارمونيک زماني

معرفي ابزار RET
معرفي ابزار TCR
معرفي ابزار ATP
معرفي ابزار EXT
ترکيب ابزارهاي زماني و تعيين سطوح برگشتي زماني
تلفيق ابزارهاي قيمتي و زماني بر شناسايي هارمونيک ترکيبي

امواج اليوت:

ما درين تحليل با استفاده از ابزار آلات پيچيده خواهيم توانست که امواجي که در نمودار نوسانات قيمت پيش آمده را بشماريم و موجي که قرار است ازين پس رسم شود را پيش بيني کنيم.که سرفصلهاي اين بخش از تحليل به شکل زير ميباشد:

سر فصل هاي دوره آموزشي:

معرفي تحليل اليوت و اهميت آن
نظريه داو و اهميت آن در اليوت
حرکات اوليه و ثانويه بازار
بحث پيشرفته Price Action
بررسي روند و حرکات بازار از منظر Price Action
پيوت و انواع آن
فراکتال هاي بازار و نحوه شناسايي آنها
تئوري اليوت و تشريح قوانين آن
دسته بندي امواج و آشنايي با انواع آن (Motive ، Impulse و Diagonal و …)
آشنايي با قوانين شکل گيري موج هاي مختلف
نحوه تشخيص اتمام يک موج و آغاز موج بعدي
آشنايي با فيبو ناچي و انواع آن
فيبوناچي و ارتباط آن با امواج
نسبت امواج و ارتباط امواج به يکديگر
آشنايي با ابزارها و نرم افزار هاي شمارنده امواج
آموزش نرم افزار منتخب شمارنده امواج
چگونگي شمارش امواج
آموزش انديکاتورهاي مرتبط با امواج
تحليل و بررسي استراتژيهاي معامله به همراه مثال هاي کاربردي
آشنايي با برخي منابع امواج اليوت ( کتاب ، مقالات و سايت ها و ..)
بررسي لايو چند جفت ارز اصلي در تايم فريمهاي مختلف

ابزار آلات
ابزار آلات تحليل گران تکنيکال براي تحليل تکنيکال نمودارها و نرم افزار هاي تکنيکال ميباشد که يکي از مهم ترين اين نرم افزار هاي متا تريدر مي باشد.خوشبختانه در کشور ما چند شرکت به ترجمه ي اين نرم افزار و ساپورت سهم هاي داخلي و فارسي سازي اين نرم افزار را پرداخته اند که ما در ميان گام بعدي آموزش ثبت نام و نصب رايگان اين نرم افزار را به شما خواهيم داد.

تحليل بنيادي

تحليل بنيادي چيست و چه مي آموزد؟

تحليل بنيادي مبتني بر اين فرض است که اوراق بهادار (و بازار به عنوان کل) داراي ارزش ذاتي است که به وسيله سرمايه‌گذاران قابل برآورد است. ارزش اوراق بهادار تابعي از يک سري متغيرهاي بنيادي است که ترکيب اين متغيرها بازده مورد انتظار همراه با سطح ريسک مشخص را ايجاد مي کند. در تحليل بنيادي برآورد ارزش ذاتي سهام از طريق ارزيابي متغيرهاي بنيادي انجام مي‌شود. ارزش ذاتي برآورد شده سپس با ارزش بازار سهام مقايسه مي‌شود.اگر ارزش بازار کمتر از ارزش ذاتي باش در زمان براي خريد مناسب است واگر ارزش بازار بيشتر از ارزش ذاتي باشد، زمان براي فروش مناسب است.

چارچوب تحليل بنيادي

در تحليل بنيادي سرمايه‌گذاران ابتدا اقتصاد و بازار را به عنوان يک کل، تجزيه و تحليل مي‌کنند تا بتوانند زمان مناسب براي سرمايه‌گذاري را تشخيص دهند.سپس به تحليل صنايع يا بخش‌هايي از اقتصاد مي‌پردازند که داراي چشم اندازهاي آتي مناسبي هستند. در خاتمه اگر تحليل‌گر به اين نتيجه برسد که زمان سرمايه‌گذاري مناسب است و صنايع مناسبي با بازده بالايي در چرخه اقتصاد فعاليت مي کنند به تحليل شرکتها مي پردازد.

تجزيه و تحليل اقتصاد و بازار

بازار سهام قسمت مهم و حياتي از کل اقتصاد به شمار مي‌رود.واضح است که ارتباط قوي ميان بازار سهام و اقتصاد وجود دارد.اگر شرايط اقتصادي نامناسب باشد عملکرد بيشتر شرکتها و در نتيجه بازار سهام نيز ضعيف خواهد بود. برعکس، اگر شرايط اقتصادي مناسب باشد عملکرد شرکتها نيز بهتر خواهد بود و در نتيجه شرايط بهينه اقتصادي در بازار سهام متبلور خواهد شد. اگر اقتصاد و فعاليت واحدهاي اقتصادي را در قالب چرخه تجاري نگاه کنيم مي‌بينيم که چرخه تجاري داراي چارچوب خاصي است يعني از يک جا شروع مي‌شود، به اوج مي‌رسد و سپس پايان مي‌يابد. بنابراين، فعاليتهاي اقتصادي در يک حالت رکود شروع مي‌شوند، يک مرحله توسعه را پشت‌سر مي‌گذارند و سپس افول مي‌کنند و منتظر خيزش دوباره هستند. بازار سهام و چرخه تجاري داراي ارتباط تنگاتنگي هستند.از نظر تاريخي، سهام عادي به عنوان يکي از شاخص‌هاي مهم چرخه تجاري بوده است.بنابراين بايد به دنبال يک رابطه پيچيده باشيم. بازار و اقتصاد رابطة تنگاتنگي با هم دارند، اغلب طبق شواهد موجود قيمت‌هاي سهام قبل از تغيير در وضعيت اقتصاد تغيير مي‌کند. رابطه ميان بازار سهام و چرخه تجاري چگونه مي‌تواند قابل اتکا و اعتماد باشد؟ کاملاً واضح است که بازار علائم منفي از فعاليتهاي آتي اقتصادي مخصوصاً در زمان رکود نشان مي‌دهد و? اين مطلب که بازار مي‌تواند منعکس‌کننده، علائم منفي از شرايط اقتصادي باشد حائز اهميت است. با اين حال، توانايي بازار براي پيش‌بيني رونق اقتصادي بهتر از توانايي آن در پيش‌بيني بحران‌هاي اقتصادي است.

پيش‌بيني تغييرات در بازار

بسياري از سرمايه‌گذاران به دنبال پيش‌بيني تغييرات در بازارهاي مالي هستند. آنها نه‌‌تنها به دنبال چرايي و نحوة کار فعلي اين بازارها هستند، بلکه به دنبال فهم وضعيت آينده آنها نيز هستند. سرمايه‌گذاران به‌عنوان قسمتي از اين فرايند به تحليل کلي اقتصاد نياز دارند. پيش‌بيني صحيح و پيوسته بازار سهام، مخصوصاً پيش‌بيني‌هاي کوتاه‌مدت، براي هر شخصي غير‌ممکن است. شواهد قويي که از کارايي بازار وجود دارد نشان دهنده اين است که تغييرات بازار را نمي‌توان براساس اطلاعات مربوط به تغييرات گذشته پيش‌بيني کرد. دليل ديگر اين که حتي مديران حرفه‌اي پول هم قادر نيستند از طريق اطلاعات موجود، بازار را پيش‌بيني نمايند و شواهد موجود در عملکرد موفقيت سرمايه‌گذاران حرفه‌اي اين ادعا را تائيد مي‌کند. آنچه که ما در اينجا به دنبال آن هستيم شناسايي نشانه‌ها و علائم کلي اقتصاد و جهت بازار و مدت تغييرات احتمالي آن است. براي مثال، اگر با اطمينان ادعا کنيم که شاخص بازار در يک سال از???? به ???? خواهد رسيد کار عاقلانه‌اي به نظر نمي‌رسد. همچنين، يک پيش‌بيني قوي مانند افزايش?? درصد سود سهام شرکت در سال آينده، چندان اساس محکمي نخواهد داشت. در واقع بسياري از سرمايه‌گذاران و حتي برخي از سرمايه‌گذاران حرفه‌اينمي‌توانند به طور پيوسته تغييرات را پيش‌بيني نمايند.بنابراين، با توجه به اين وضعيت، آنها چه کار بايد انجام دهند؟ بهترين روش براي بسياري از سرمايه‌گذاران فهم اين مطلب است که آنها نمي‌توانند به‌طور پيوسته تغييرات بازار را پيش‌بيني کنند، اما اين مطلب را نيز بايد درک کنند که شرايط ادواري مي‌تواند به آنها کمک کند.

استفاده از چرخه تجاري براي پيش‌بيني بازار

در بخش‌هاي قبلي ايده‌اي را بيان کرديم که شاخص‌هاي ترکيبي خاصي مي‌توانند در پيش‌بيني شرايط چرخه تجاري مفيد باشند. با اين حال، قيمت‌هاي سهام يکي از شاخص‌هاي مهمي است که مي‌تواند وضعيت اقتصادي را از نظر رونق يا رکود نشان دهند. در اين حالت سرمايه‌‌گذاران براي پيش‌بيني بازار چه کاري بايد انجام دهند؟ اين رابطه مهم ميان قيمت سهام و اقتصاد بايد در پيش‌بيني تغييرات قيمت سهام مورد استفاده قرار گيرد. قيمت‌هاي سهام معمولاً در حالت رکود کاهش مي‌يابند و هرچه ميزان رکود بيشتر باشد ميزان کاهش نيز زيادتر خواهد بود. با اين حال، سرمايه‌گذاران به منظور پيش‌بيني تغييرات بازار سهام بايد در مورد تغييرات چرخه تجاري مطالبي را بدانند. اگر به نظر برسد که در آينده چرخه تجاري کاهش خواهد يافت بعد از گذشت چند ماه از افول اقتصادي، احتمالاً بازار سهام نيز با افول روبرو خواهد شد. اقتصاد، بازده کل سهام (براساس سالانه) مي‌تواند در شرايط رونق (افول) چرخه تجاري، منفي (مثبت) باشد.وقتي که چرخه تجاري به نقطه پايين خود مي‌رسد قيمتهاي سهام تقريباً هميشه افزايش مي‌يابد. ميزان اين افزايش زياد است به طوري که سرمايه‌گذاران در طول اين دوره عملکرد خوبي دارند. به علاوه، وقتي چرخه تجاري وارد اولين مرحله رونق مي‌شود قيمت‌هاي سهام اغلب ثابت مي‌ماند و يا حتي به صورت ناگهاني کاهش مي‌يابد.

طبق اين تحليل‌ها مي‌توان گفت :

اگر سرمايه‌گذاران بتوانند قبل از وقوع رکود اقتصاد آن را تشخيص دهند مي‌توانندحداقل براساس تجربيات گذشته افزايش در بازار سهام را پيش‌بيني کنند.
هر چه که اقتصاد رونق مي‌يابد قيمتهاي سهام ممکن است کاهش يابد.بنابراين، دومين حرکت مهم در بازار ممکن است براساس تجربيات گذشته قابل پيش‌بيني باشد.
?? طبق رکودهاي اقتصادي گذشته،P/E بازار معمولاً قبل از پايان رکود افزايش مي‌يابدو تقريباً در طول سال آينده بدون تغيير باقي مي‌ماند.

تجزيه و تحليل صنعت

در نگاه اول به نظر مي‌رسد واژة صنعت واژه ‌گويايي باشد و هرکس با صنعت‌هاي همچون صنعت خودروسازي، صنعت داروسازي، صنعت الکترونيک آشنايي داشته باشد.آيا اين صنعت‌ها آن طور که به نظر مي‌رسند گويا هستند؟ براي مثال، يک مصرف کننده مي‌تواند نوشابه‌اي را در ظرف شيشه‌اي، يا قوطي آلومينيومي يا استيل بنوشد. آيا همه اين موارد شامل يک صنعت مانند صنعت ظروف است يا سه صنعت شيشه، استيل و آلومينيوم (يا دو صنعت شيشه و فلزات) را شامل مي‌شود. وقتي‌که شرکتها براساس خطوط متنوع تجاري مورد بررسي قرار گيرند قضيه از اين هم پيچيده‌تر مي‌شود. بنابراين، تحليل‌گران و سرمايه‌گذاران نياز به روشهايي دارند که بتوانند صنايع را طبقه‌بندي نمايند. سرمايه‌گذاري که تشخيص مي‌دهد اقتصاد و بازار براي سرمايه‌گذاري جذاب است بايستي دست به تحليل صنايعي بزنند که در آنها فرصت‌هايي در سالهاي آتي ديده مي‌شود.مفاهيم اصلي تحليل صنعت ارتباط نزديکي با بحث قبلي ما يعني اصول ارزشيابي دارد. سرمايه‌گذاران مي‌توانند با توجه به ميزان اطلاعات در دسترس و مدل‌هاي خاص از اين مفاهيم به روشهاي مختلف استفاده نمايند.آنچه که در اين جا در نظر داريم به آن دست پيدا کنيم اين است که ياد بگيريم به صورت تحليلي در مورد صنايع فکرکنيم. از طريق بررسي عملکرد صنايع مختلف در طول چندين دوره مي‌توان به اهميت تحليل صنعت پي‌برد. از طريق اين تجزيه و تحليل مي‌توان فهميد چه صنايعي ارزش سرمايه‌گذاري دارند. مزايايي که تحليل صنعت در پي دارد، باعث توجيه هزينه‌هاي تجزيه و تحليل صنايع مي‌شود.

تجزيه و تحليل صنايع

صنايع نيز مانند بازار و شرکتها، از طريق مطالعه داده‌هايي همچون داده‌هاي فروش، سود سهام، سود تقسيمي، ساختار سرمايه، خطوط توليد، قوانين، ابتکارات و غيره مورد تجزيه و تحليل قرار مي‌گيرند. اين چنين تحليل‌هايي مستلزم تخصص عالي است که اغلب توسط تجزيه و تحليل‌گران صنعت و از طريق شرکتهاي کارگزاري و ساير موسسات سرمايه‌گذاري صورت مي‌گيرد. يکي از مفيدترين روش‌ها براي تحليل صنعت‌ براساس مراحل چرخة عمر آنها است.

مرحله اول اين روش بررسي وضعيت کلي و موقعيت فعلي صنعت است.

مرحله دوم بررسي موقعيت صنعت در رابطه با چرخه تجاري و وضعيت اقتصاد کلان است.

مرحله سوم شامل تجزيه و تجليل کيفي ويژگي‌هاي صنعت به منظور تعيين افق ديد آتي صنعت است.

سر فصل هايي که شما بايد براي آموزش کامل تحليل بنيادي در قالب ? سطح مقدماتي و پيشرفته فرا بگيريد.

تحليل بنيادي مقدماتي


?) ارزيابي فرصت هاي سرمايه گذاري

?) ارزش ذاتي و ارزش بازاري يک دارايي

?) تحليل بنيادي با رويکرد کلان(براي شرايط اقتصادي حاکم بر کشور)

?) بازار سهام و نظريه ادوار تجاري

?) تحليل صنعت: الف) رقبا ب) تحولات جديد ج) تغيير مديريت

?) عرضه و تقاضاي سهام

?) پيشرو و پس رو بودن سهام

?) مالکيت سهام

?) مفهوم ارزش زماني پول و ارزيابي جريانات نقدي تنظيم شده ?) بخش اول ?) بخش دوم

??) صورت هاي مالي اساسي و الزامات شرکت هاي بورسي در انتشار آنان

??) ترازنامه و اجراي آن

??) دارايي (شامل بدهي، حقوق صاحبان سهام، نسبت هاي مالي قابل استحراج از ترازنامه)

??) عايدي هر سهم در سال جاري و سنوات قبل

??) صورت سود و زيان و اجراي آن(شامل درآمدهزينه و انواع سود و زيان)

??) ارتباط سود و زيان ترازنامه

??) مدل هاي ارزش گذاري بر مبناي سود تقسيمي شرکت ها

??) مدل هاي ارزش گذاري بر مبناي P/E

18) مفهوم ارزش گذاري سهم و P/E صنعت

تحليل بنيادي پيشرفته

?-آشنايي با يادداشت هاي همراه صورت هاي مالي

?-مفهوم سود و زيان تحليل يک شرکت در قياس با سود و زيان پيش بيني شده

اجزاي پديد آورنده درآمد و هزينه صورت هاي سود و زيان در صنايع توليدي حاضر در بورس

?-مفهوم سود و زيان تحليل يک شرکت در قياس با سود و زيان پيش بيني شده .

اجزاي پديد آورنده درآمد و هزينه صورت هاي سود و زيان

در صنايع هلدينگ و سرمايه گذاري حاضر در بورس

?-مفهوم خالص ارزش دارايي و سود تلفيقي و نحوه محاسبه آن

و شرکت هايي که اين مفهوم براي آنها مهم تلقي مي شود

?-سود و زيان تحليلي براساس واقعيت هاي بازار-

يادداشت هاي همراه سود و زيان محقق شده قبلي شرکت

?-مدل هاي ارزش گذاري بر مبناي P/S و P/EB

7-مفهوم حاشيه سود و نحوه تعيين سود شرکت ها بر اساس حاشيه سود

?-ارزش جايگزيني يک شرکت بر اساس رويکردهاي مختلف

?-عوامل تعيين کننده نسبت p/E شامل نرخ بهره، رشد و ريسک

??- وضعيت سياسي

??- نرخ رشد توليد ناخالص

??- نرخ تورم و نرخ بهره

??- بررسي صنعت و شرکت هاي رقيب

??- ريسک و بازده و مفهوم آن در بازار سرمايه

??- مفهوم سبد سهام و علت و نحوه تشکيل آن

??- نکات انتخاب شرکت

اميدواريم توانسته باشيم آموزش مفيدي را ارائه کرده باشيم باشيم.

 

  عناوين مرتبط :
طراحی سایت : اصفهان هاست