تيتر خبر تاثیر نوسان قیمت نفت بر‌‌ بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثر مستقیم نوسانات قیمت جهانی نفت اول بر گروه پالایشی و بعد بر گروه پتروشیمی است اثر غیرمستقیم آن هم بر شرکت‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها وابسته به نفت و مشتقات آن است چون که نوسان قیمت به سمت پایین است دسته دوم از این کاهش قیمت تأثیر مثبت می‌پذیرند.
تيتر خبر سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی، صف‌آرایی میان اصناف و شبکه بانکی را تشدید کرد. از ابتدای فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) عرضه‌کنندگان کالا و خدمت با دیده تردید به این خدمت جدید بانکی می‌نگریستند.
تيتر خبر ثروتمندان تهرانی برای «عروسی» چگونه خرج می‌کنند؟
این روزها هزینه کردن، آن هم هزینه های آنچنانی برای مراسم یک شبه ازدواج برای خیلی ها توجیه پیدا کرده است و وقتی با دوستان و آشنایان درباره ازدواج و هزینه های آن و برنامه های جانبی و مفصلش گفت و گو می کنی، مواردی می بینی و می شنوی که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد
انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدولتيتر خبر انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدول
  فرهنگ و هنر  فرهنگ و هنر دارای زيرشاخه  فناوري اطلاعات  فناوري اطلاعات دارای زيرشاخه  صنعت و بازرگاني  صنعت و بازرگاني دارای زيرشاخه  بانک و بيمه  بانک و بيمه دارای زيرشاخه  بازار سرمايه  بازار سرمايه دارای زيرشاخه  صفحه اول  صفحه اول  
  عناوين برگزيده
قیمت خودروهای وارداتی در بازار/جدول
مظنه رهن آپارتمان دو خوابه در تهران +جدول
سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
ارزان ترین گوشی مجهز به اندروید 5 +عکس
پیش‌بینی تحلیلگران وزارتخانه از قیمت‌نفت
مظنه واحدهای 50 متری در تهران؟ +جدول
فروش اعتباری اوپل آسترا آغاز شد+جدول
مسکن چقدر گران می شود+جدول
قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال +جدول
آخرین قیمت انواع گوشی ZTE +مشخصات
آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر دوقلو +جدول
آخرین قیمت انواع لپ‌تاپ MSI +جدول
ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار +جدول
آخرین قیمت انواع سشوار +جدول
قیمت انواع تلویزیون سه بعدی در بازار +جدول
آخرین قیمت انواع تبلت Lenovo +مشخصات
آخرین قیمت انواع اجاق گاز ایرانی +جدول
قیمت انواع دوربین عکاسی دیجیتال+جدول
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی +جدول
غروب ركود در بازار مسكن
تغییرات دستمزد 25 گروه شغلی اعلام شد
آغاز پيش فروش اوپل آسترا ۲۰۱۴ +جدول
مسکن و شکاف متری 6 میلیونی در تهران! +جدول
با 30 میلیون‌ تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
قیمت پرفروش ترین لپ تاپ‌ها ؟ +جدول
قیمت آپارتمان های 2خوابه تهران +جدول
پژو 206 دست دوم در بازار چند؟ +جدول
آپارتمان در پل رومی تهران، متری چند؟ +جدول
قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران +جدول
قیمت محبوبترین گوشی موبایل‌های بازار +جدول
قیمت لپ تاپ‌های مخصوص بازی +جدول
رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
مظنه واحدهای نوساز در تهران؟ +جدول
نگاهی به بازار سکه و طلا در هفته‌ گذشته +جدول

  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

صنعت و بازرگاني  اروپا  گروه هشت (G8)

صنعت و بازرگاني ، اروپا ، گروه هشت (G8)

گروه هشت (G8)

 

گروه هشت (G8) از هشت کشور صنعتي جهان تشکيل شده‌است که ??? اقتصاد جهان را در دست دارند. سران کشورهاي اين گروه هر ساله يک گردهمايي مشترک با هم دارند.

کشورهاي فرانسه، آلمان، بريتانيا، ايتاليا، ژاپن، ايالات متحده آمريکا، روسيه و کانادا اين هشت کشور را تشکيل مي‌دهند.

 

تاريخچه? گروه هشت

گروه هشت در تلاش براي پاسخ به يک بحران پديد آمد: در اواسط دهه? هفتاد، بحران نفتي و از هم‌پاشي سيستم تبادل ارز برتون وودز منجر به بحراني در اقتصاد جهاني شد. براي کشورهاي بزرگ صنعتي اين موضوع مطرح بود که چگونه مي‌توان بر مشکلات غلبه کرد. رئيس جمهور وقت فرانسه، والري ژيسکار ديستن، و صدر اعظم آن هنگام آلمان، هلموت اشميت، غلبه بر بحران را در راه‌کاري بين‌المللي ديدند و اين ايده را پي گرفتند.

 

ديدار سالانه

اولين کنفرانس اقتصاد جهاني سال ???? در قصر رامبوليه در پاريس برپا شد. پس از آن چنين ديدارهايي سالانه تکرار شدند و هر سال يکي از اعضاي اين گروه ميزباني اجلاس را که هميشه در ماه مه يا ژوئن، برگزار مي‌شدند بر عهده گرفت.

هدف ازاين نشست‌ها در آغاز شور و مشورت درباره? مسائل روز راهبردهاي اقتصادي جهان درميان جمعي کوچک بود. شرکت‌کنندگان در اولين اجلاس، سران کشورهاي فرانسه، آلمان، بريتانيا، ايتاليا، ژاپن و آمريکا بودند.

 

کانادا و روسيه به جمع گروه پيوستند

در سال ???? با پيوستن کانادا به جمع کشورهاي عضو، اين گروه به «گروه هفت» (G7) تبديل گرديد. در پايان جنگ سرد در سال ???? روسيه خواستار پيوستن به اين گروه شد. پذيرش روسيه در اين گروه رفته رفته انجام شد و ? سال بعد در سال ???? اين کشور به عضويت رسمي گروه در آمد. در سال ???? روسيه براي اولين بار رياست گروه ? را بر عهده گرفت و اجلاس سالانه? گروه ? در سن پترزبورگ برگزار شد.

گروه هشت يک عضو ديگر هم دارد و در حقيقت مي‌توان حتي از گروه ? هم سخن گفت. چرا که از سال ???? رئيس کميسيون اروپا هم در اين اجلاس شرکت مي‌کند. از سوي ديگر گروه هفت بدون روسيه کماکان به موازات گروه هشت وجود دارد. زيرا مسکو هنوز به همه? نهادهاي زير نظر گروه هشت راه ندارد، از جمله رايزني‌هاي اقتصادي که گاهي بدون شرکت روسيه انجام مي‌گيرند.

 

اين اجلاس نهادي بين‌المللي نيست شايد هم باشد

اولين کنفرانس اقتصاد جهاني بسيار غيررسمي بود. در ضمن گفتگوهاي شبانه در کنار شومينه، سران کشورهاي عضو شرکت کننده در ديدار، به مزيت امکان تبادل نظر مستقيم در باره? مسائل مهم پي بردند.

اجلاس گروه هشت نهادي بين‌المللي نيست. گروه هشت فاقد سازمان مديريتي است و قطعنامه‌هاي اين اجلاس الزام‌آور نيست. اجلاس سالانه هميشه از سوي کشور ميزبان سازماندهي مي‌شوند و کشور ميزبان رياست اجلاس را بر عهده مي‌گيرد.

 

روح از دست رفته? رامبوليه

در سال‌هاي آغازين نشست سران، گفت‌گوها درباره? مسائل مالي و موضوعات مربوط به سياست ارزي کانون اين ديدارها را تشکيل مي‌دادند. در دهه? ?? مسائل سياست امنيتي بيشتر در کانون توجه قرار گرفتند. از سوي ديگرمسائل مبرم روز مانند حمله? اتحاد شوروي سابق به افغانستان يا فاجعه? چرنوبيل احساس نياز به همکاري را تشديد کردند.

روح رامبوليه- گفتگوهاي غير رسمي در جمعي کوچک- در سايه? سازمان‌دهي نشست‌هاي بزرگ به فراموشي سپرده شد. هماهنگ کردن موضوع‌هاي گوناگون رفته رفته پيچيده‌تر شد. امروزه نه تنها سران کشورها با يکديگر ديدار مي‌کنند بلکه وزراي کشورهاي عضو هم پيرامون مسائل گوناگون به بحث و گفتگو مي‌نشينند. اقتصاد ديگر موضوع اصلي مذاکرات نيست، بلکه در کنار آن به موضوع‌هايي ديگر مانند تغييرات جوي يا توريسم بين‌المللي هم پرداخته مي‌شود.

 

نقدها

يکي از انتقاداتي که در سال‌هاي اخير نسبت به گروه ? مطرح بوده عدم عضويت کشورهاي مهم و تازه قدرت يافته، مانند چين و هند و برزيل و اسپانيا در اين گروه‌است. گروه ? که از سال ???? نشست‌هاي سالانه برگزار مي‌کند تنها آمريکا، کانادا، بريتانيا، ايتاليا، آلمان، فرانسه، ژاپن و روسيه را در برمي‌گيرد. گروه ? امروزه دربر گيرنده? قوي‌ترين کشورهاي اقتصادي جهان نيست. هرچند که ? کشور عضو تقريباً دو سوم در آمدهاي ناخالص ملي دنيا را به خود اختصاص مي‌دهند، ولي مثلاً بدون چين، که چهارمين درآمد ناخالص ملي را دارد، اين اجلاس کامل نيست. همچنين اسپانيا (که بر اساس در آمد ناخالص ملي جلوتر از کانادا و روسيه قرار دارد) بر شرکت در اين اجلاس اصرار مي‌کند.

  عناوين مرتبط :
طراحی سایت : اصفهان هاست