تيتر خبر تاثیر نوسان قیمت نفت بر‌‌ بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثر مستقیم نوسانات قیمت جهانی نفت اول بر گروه پالایشی و بعد بر گروه پتروشیمی است اثر غیرمستقیم آن هم بر شرکت‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها وابسته به نفت و مشتقات آن است چون که نوسان قیمت به سمت پایین است دسته دوم از این کاهش قیمت تأثیر مثبت می‌پذیرند.
تيتر خبر سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی، صف‌آرایی میان اصناف و شبکه بانکی را تشدید کرد. از ابتدای فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) عرضه‌کنندگان کالا و خدمت با دیده تردید به این خدمت جدید بانکی می‌نگریستند.
تيتر خبر ثروتمندان تهرانی برای «عروسی» چگونه خرج می‌کنند؟
این روزها هزینه کردن، آن هم هزینه های آنچنانی برای مراسم یک شبه ازدواج برای خیلی ها توجیه پیدا کرده است و وقتی با دوستان و آشنایان درباره ازدواج و هزینه های آن و برنامه های جانبی و مفصلش گفت و گو می کنی، مواردی می بینی و می شنوی که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد
انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدولتيتر خبر انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدول
  فرهنگ و هنر  فرهنگ و هنر دارای زيرشاخه  فناوري اطلاعات  فناوري اطلاعات دارای زيرشاخه  صنعت و بازرگاني  صنعت و بازرگاني دارای زيرشاخه  بانک و بيمه  بانک و بيمه دارای زيرشاخه  بازار سرمايه  بازار سرمايه دارای زيرشاخه  صفحه اول  صفحه اول  
  عناوين برگزيده
قیمت خودروهای وارداتی در بازار/جدول
مظنه رهن آپارتمان دو خوابه در تهران +جدول
سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
ارزان ترین گوشی مجهز به اندروید 5 +عکس
پیش‌بینی تحلیلگران وزارتخانه از قیمت‌نفت
مظنه واحدهای 50 متری در تهران؟ +جدول
فروش اعتباری اوپل آسترا آغاز شد+جدول
مسکن چقدر گران می شود+جدول
قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال +جدول
آخرین قیمت انواع گوشی ZTE +مشخصات
آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر دوقلو +جدول
آخرین قیمت انواع لپ‌تاپ MSI +جدول
ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار +جدول
آخرین قیمت انواع سشوار +جدول
قیمت انواع تلویزیون سه بعدی در بازار +جدول
آخرین قیمت انواع تبلت Lenovo +مشخصات
آخرین قیمت انواع اجاق گاز ایرانی +جدول
قیمت انواع دوربین عکاسی دیجیتال+جدول
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی +جدول
غروب ركود در بازار مسكن
تغییرات دستمزد 25 گروه شغلی اعلام شد
آغاز پيش فروش اوپل آسترا ۲۰۱۴ +جدول
مسکن و شکاف متری 6 میلیونی در تهران! +جدول
با 30 میلیون‌ تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
قیمت پرفروش ترین لپ تاپ‌ها ؟ +جدول
قیمت آپارتمان های 2خوابه تهران +جدول
پژو 206 دست دوم در بازار چند؟ +جدول
آپارتمان در پل رومی تهران، متری چند؟ +جدول
قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران +جدول
قیمت محبوبترین گوشی موبایل‌های بازار +جدول
قیمت لپ تاپ‌های مخصوص بازی +جدول
رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
مظنه واحدهای نوساز در تهران؟ +جدول
نگاهی به بازار سکه و طلا در هفته‌ گذشته +جدول

  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

صنعت و بازرگاني  بين الملل  سازمان همکاري اقتصادي و توسعه

صنعت و بازرگاني ، بين الملل ، سازمان همکاري اقتصادي و توسعه

سازمان همکاري اقتصادي و توسعه

 

سازمان همکاري اقتصادي و توسعه (Organisation for Economic Co-operation and Development) سازماني است بين‌المللي داراي ?? عضو که اعضاي آن متعهد به اصول اقتصاد آزاد و دموکراتيک مي‌باشند. اين سازمان در سال ???? تحت عنوان سازمان همکاري اقتصادي اروپا تاسيس شد. اين موسسه تحت مديريت رابرت مارژولين فرانسوي به منظور اجراي طرح بازسازي کشورهاي اروپايي بعد از جنگ جهاني دوم که توسط ايالات متحده آمريکا جهت بازسازي اروپا بعد از جنگ و مبارزه با کمونيسم برنامه ريزي شده بود(تحت عنوان برنامه مارشال) تاسيس گشت.

در سال‌هاي بعد اعضاي غير اروپايي نيز به اين سازمان پيوستند و در سال ???? در اجلاسي با تصويب آيين‌نامه جديد در زمينه توسعه و اقتصاد نام سازمان را نيز به سازمان همکاري‌هاي اقتصادي و توسعه تغيير دادند. مقر اين سازمان در شهر پاريس واقع است.

 

بنيان سازمان

ساختار اين سازمان بر ? رکن استوار است:

اعضاي اصلي سازمان: هر کدام از اين اعضا نماينده‌اي در شوراي حکام سازمان دارند.

دبيرخانه سازمان: دبيرخانه سازمان تحت مديريت دبيرکل سازمان که هم‌اکنون بر عهده خوزه آنژل گارينا است قرار دارد. دبيرخانه سازمان به کارگروه‌هاي مختلف تخصصي مختلف تقسيم شده و در مجموع داراي ???? کارشناس است.

کميته‌هاي سازمان: سازمان براي هر زمينه کاري، داراي کميته‌هاي تخصصي مربوطه است.

 

دبيرخانه سازمان

Angel Gurr?a دبير کل سازمان و رئيس دبيرخانه و معاون وي ريچارد بوچر معاون سابق وزارت خارجه آمريکا است. دبيرخانه سازمان به کارگروه‌هاي تخصصي زير تقسيم مي‌شود.

·         مرکز کارفرمايي و توسعه محلي

·         مديريت و قوانين مالياتي

·         کارگروه توسعه همکاري‌ها

·         کارگروه تحصيلات

سازمان همکاري اقتصادي و توسعه (OECD) به تعبيري عمده ترين سازمان تصميم گيرنده اقتصادي بين‌المللي است . اين سازمان در دسامبر ???? ميلادي با تغيير و تبديل سازمان همکاري اقتصاد اروپا (OEEC) ايجاد شد و پا به عرصه وجود گذاشت. گذشته سازمان همکاري اقتصادي و توسعه را مي توان به دو مرحله تقسيم کرد.

فعاليت کشورهاي غربي از سالهاي ????-???? تا دسامبر سال ???? بيشتر به مسائلي از قبيل رشد اقتصادي در سطح جهاني، اشتغال کامل، کاهش تورم، توسانات بازار ارز و ... متمرکز بود. از سال ???? به بعد کشورهاي مذکور با بحران انرژي و عواقب ناشي از آن مواجه شدند. اين گونه جريانات نيز طبعاً در فعاليت سازمان که اجتماعي از کشوهاي غربي است، منعکس شد، تا آنجا که وطايف سازمان مذکور، امروزه به بررسي و حل مشکلات مربوط به اقصاد داخلي کشوهاي عضو معطوف شده است.

کميته سياست هاي اقتصادي کميته سياست هاي اقتصادي ، نهاد اصلي است که در حوزه سياست هاي اقتصادي کشورهاي عضو فعاليت ميکند. در اين کميته مشاوران اقتصادي ارشد کشورهاي عضو و روساي بانکهاي مرکزي آنها مشارکت دارند و سالانه ? يا ? بار به بررسي موقعيت اقتصادي ، مالي و سياست هاي کشورهاي عضو مي پردازد. کميته بررسي هاي اقتصادي و توسعه ، مسئوليت ارزيابي سالانه موقعيت اقتصادي هر يک از کشورهاي عضو را به عهده دارد.

کميته کمک به توسعه کميته کمک به توسعه همکاري Development Asssistance Committee (DAC) يک نهاد اصلي است که قراردادهاي سازمان همکاري اقتصادي و توسعه در زمينه همکاري با کشورهاي در حال توسعه را طراحي و تنظيم مي کند. راهبرد مشارکت در توسعه در سال ???? اتخاذ شد و اين کميته فعاليت براي تسريع در هماهنگي ها ، يکپارچه سازي ، تهيه و تدارک کمک هاي مالي موثر براي مشارکت در تلاش هاي بين‌المللي جهت حمايت از رشد اقتصادي پايدار و توسعه اجتماعي را آغاز کرد.

کميته مديريت عمومي کميته مديريت عمومي و دبيرخانه آن (خدمات مديريت عمومي) Puplic Management Service “PUMA” با دولت هاي عضو سازمان همکاري اقتصادي و توسعه، ارتباط نزديک دارد شکل دهي سياست ها و اجراي آن، تشخيص منابع، بازسازي موسسات دولتي و پاسخگويي به مسايل ، مشاوره و شفافيت در اطلاع رساني، بخش عمده فعاليت «پوما» را تشکيل ميدهد.

 يک ابتکار مشترک سازمان همکاري اقتصادي و توسعه (OECD) و اتحايه اروپا (EU) که توسط «پوما» ترتيب يافت، حمايت از دولتمداري خوب در کشورهاي مرکز و شرق اروپا بود. اين اقدام با عنوان «برنامه حمايت براي بهبود دولتمداري و مديريت سيگما» به اجرا درآمده و مشاوره هاي مورد نياز کشورهاي بخش مرکزي و شرق اروپا را براي بهبود کارايي اداري و بسط شيوه پيروي کارکنان بخش دولتي از ارزش هاي دمکراتيک ، اصول اخلاقي و احترام به اجراي قانون ارايه ميکند.

-کميته تجارت بين‌المللي کميته تجارت سازمان همکاري اقتصادي و توسعه OECD از استمرار روند آزاد سازي و ارتقاء عملکرد سيستم تجارت چندجانبه با هدف مشارکت در توسعه تجارت جهاني ، حمايت ميکند. فعاليت هاي اين کميته شمامل اتخاذ مواردي در خصوص روابط با کشورهاي غير عضو ، شناخت و انجام مذاکرات در خصوص مقررات تجاري کشورهاي عضو با ارايه مشاوره براي حفظ منافع متقابل مي باشد

محيط زيست هيات مديره محيط زيست سازمان همکاري اقتصادي و توسعه (OECD Environment Directorate) در جهت حمايت از کميته سياست محيط زيست The Environment Policy Committee (EPOC) در مباحث حفظ محيط زيست کار ميکند. در آوريل ???? وزيران محيط زيست کشورهاي عضو سازمان همکاري اقتصادي و توسعه در خصوص همکاري مشترک براي انجام فعاليت هاي مربوط به حفظ محيط زيست به توافق رسيدند.

-کميته آموزش ، استخدام ، نيروي کار و امور اجتماعي کميته آموزش ، استخدام ، نيروي کار و امور اجتماعي سازمان همکاري اقتصادي و توسعه در ارتباط با توسعه بازار کار و اتخاذ سياست هاي ويژه استخدام نيروي کار فعاليت ميکند. هدف اين کميته بهره گيري مطلوب از سرمايه انساني در بالاترين سطح ممکن و راه هاي بهبود کيفيت و انعطاف پذيري نيروي کار براي موثر ساختن سياست هاي اجتماعي است تا بتواند نقش حساس خود را در کاهش ميزان بيکاري از طريق ايجاد مشاغل با کيفيت بالا ايفا کند.

-انتقاد وارد بر OECD: سازمان همکاري اقتصادي و توسعه(OECD) دربرگيرنده کليه کشورهاي پيشرفته يا صنعتي جهان است. فعاليت اين سازمان تقريباً چهل سال منحصر به کوشش در جهت رشد و توسعه اقتصادي در سطح جهان و مسايلي مانند کاهش تورم ، مهار نوسانات بازار ارز و از اين قبيل بوده، اما از سال هاي ?? به بعد افزون بر اينکه کشورهاي عضو به لحاظ مواجه شدن با بحران انرژي بيشتر کوشش خود را متوجه مهار بحران انرژي و عواقب ناشي از آن کردند، کم يا بيش اکنون وظايف کشورهاي عضو متوجه حل مسايل و مشکلات داخلي است.

 

معايب و مزاياي عضويت در سازمان

مزايا

?. ايجاد هماهنگي بين سياست‌هاي اقتصادي کشور عضو با ساير کشورهاي عضو.

?. ارتقاء سطح زندگي به همراه ثبات اقتصادي در سطح داخلي و بين‌المللي.

?. کمک به دستيابي به رشد اقتصادي پايدار.

?. برقراري آزادي تجارت در خصوص کالاها، خدمات و سرمايه في‌مابين اتباع.

?. کمک و آموزش به کشورها و استفاده از تجارب ديگر اعضاء.

?. بررسي سياست‌هاي اقتصادي دولت‌ها و تجزيه و تحليل آن.

?. بررسي مشکلات اقتصادي دولت‌ها و کمک براي حل آن‌ها.

?. استفاده از خدمات مشاوره اي سازمان جهت برنامه ريزي و حل مشکلات اقتصادي.

?. اختلاف شديد سياست‌هاي مالي و اقتصادي کشورهاي در حال توسعه با کشورهاي توسعه يافته و احتمال هضم در اين گونه سياست‌ها را مهيا مي‌سازد.

??. خروج سرمايه، مواد اوليه، خدمات و متخصصين و به طور کلي مهاجرت منفي از کشورهاي در حال توسعه به کشورهاي توسعه يافته دور از ذهن نخواهد بود.

??. عدم امکان پياده سازي برخي از سياست‌هاي مالي و اقتصادي در بعضي از کشورها به علت محدوديت‌هاي قانوني و مذهبي (Religious law).

??. استفاده دولت‌هاي متخاصم از داده‌هاي اقتصادي کشورها براي مبارزه و سوءاستفاده از اين اطلاعات در جنگ سرد.

 

معايب

?. اختلاف شديد سياست‌هاي مالي و اقتصادي کشورهاي در حال توسعه با کشورهاي توسعه يافته و احتمال هضم در اين گونه سياست‌ها را مهيا مي‌سازد.

 ?. خروج سرمايه، مواد اوليه، خدمات و متخصصين و به طور کلي مهاجرت منفي از کشورهاي در حال توسعه به کشورهاي توسعه يافته دور از ذهن نخواهد بود.

 ?. عدم امکان پياده سازي برخي از سياست‌هاي مالي و اقتصادي در بعضي از کشورها به علت محدوديت‌هاي قانوني و مذهبي.   

?. استفاده دولت‌هاي متخاصم از داده‌هاي اقتصادي کشورها براي مبارزه و سوءاستفاده از اين اطلاعات در جنگ سرد.

  عناوين مرتبط :
طراحی سایت : اصفهان هاست