تيتر خبر تاثیر نوسان قیمت نفت بر‌‌ بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثر مستقیم نوسانات قیمت جهانی نفت اول بر گروه پالایشی و بعد بر گروه پتروشیمی است اثر غیرمستقیم آن هم بر شرکت‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها وابسته به نفت و مشتقات آن است چون که نوسان قیمت به سمت پایین است دسته دوم از این کاهش قیمت تأثیر مثبت می‌پذیرند.
تيتر خبر سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی، صف‌آرایی میان اصناف و شبکه بانکی را تشدید کرد. از ابتدای فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) عرضه‌کنندگان کالا و خدمت با دیده تردید به این خدمت جدید بانکی می‌نگریستند.
تيتر خبر ثروتمندان تهرانی برای «عروسی» چگونه خرج می‌کنند؟
این روزها هزینه کردن، آن هم هزینه های آنچنانی برای مراسم یک شبه ازدواج برای خیلی ها توجیه پیدا کرده است و وقتی با دوستان و آشنایان درباره ازدواج و هزینه های آن و برنامه های جانبی و مفصلش گفت و گو می کنی، مواردی می بینی و می شنوی که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد
انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدولتيتر خبر انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدول
  فرهنگ و هنر  فرهنگ و هنر دارای زيرشاخه  فناوري اطلاعات  فناوري اطلاعات دارای زيرشاخه  صنعت و بازرگاني  صنعت و بازرگاني دارای زيرشاخه  بانک و بيمه  بانک و بيمه دارای زيرشاخه  بازار سرمايه  بازار سرمايه دارای زيرشاخه  صفحه اول  صفحه اول  
  عناوين برگزيده
قیمت خودروهای وارداتی در بازار/جدول
مظنه رهن آپارتمان دو خوابه در تهران +جدول
سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
ارزان ترین گوشی مجهز به اندروید 5 +عکس
پیش‌بینی تحلیلگران وزارتخانه از قیمت‌نفت
مظنه واحدهای 50 متری در تهران؟ +جدول
فروش اعتباری اوپل آسترا آغاز شد+جدول
مسکن چقدر گران می شود+جدول
قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال +جدول
آخرین قیمت انواع گوشی ZTE +مشخصات
آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر دوقلو +جدول
آخرین قیمت انواع لپ‌تاپ MSI +جدول
ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار +جدول
آخرین قیمت انواع سشوار +جدول
قیمت انواع تلویزیون سه بعدی در بازار +جدول
آخرین قیمت انواع تبلت Lenovo +مشخصات
آخرین قیمت انواع اجاق گاز ایرانی +جدول
قیمت انواع دوربین عکاسی دیجیتال+جدول
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی +جدول
غروب ركود در بازار مسكن
تغییرات دستمزد 25 گروه شغلی اعلام شد
آغاز پيش فروش اوپل آسترا ۲۰۱۴ +جدول
مسکن و شکاف متری 6 میلیونی در تهران! +جدول
با 30 میلیون‌ تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
قیمت پرفروش ترین لپ تاپ‌ها ؟ +جدول
قیمت آپارتمان های 2خوابه تهران +جدول
پژو 206 دست دوم در بازار چند؟ +جدول
آپارتمان در پل رومی تهران، متری چند؟ +جدول
قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران +جدول
قیمت محبوبترین گوشی موبایل‌های بازار +جدول
قیمت لپ تاپ‌های مخصوص بازی +جدول
رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
مظنه واحدهای نوساز در تهران؟ +جدول
نگاهی به بازار سکه و طلا در هفته‌ گذشته +جدول

  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

صنعت و بازرگاني  بين الملل  صندوق بين‌المللي توسعه کشاورزي

صنعت و بازرگاني ، بين الملل ، صندوق بين‌المللي توسعه کشاورزي

صندوق بين‌المللي توسعه کشاورزي

 

صندوق بين‌المللي توسعه کشاورزي يا آيفاد (به انگليسي: International Fund for Agricultural Development يا IFAD) در سال ???? به عنوان يکي از مهم‌ترين نتايج کنفرانس جهاني تغذيه در سال ???? به وجود آمد. صندوق بين‌المللي توسعه کشاورزي يک سازمان مالي و بين‌المللي و يک سازمان تخصصي وابسته به سازمان ملل متحد به شمار مي‌آيد. اين سازمان يک همکاري استثنايي بين کشورهاي عضو در سازمان‌هاي اوپک و سازمان همکاري اقتصادي و توسعه و ديگر کشورهاي در حال توسعه است. مهم‌ترين هدف اين سازمان اعطاي وام و ارتقا سطح زير ساخت‌هاي روستايي به منظور رشد و توسعه امور کشاورزي در مناطق در حال توسعه و محروم جهان است. اين صندوق که مقر اصلي آن در رم قرار دارد، نقش مشاور جهاني در امور غذايي را هم به عهده دارد.

کنفرانس جهاني تغذيه در پاسخ به بحران غذا در اوايل دهه? ???? و تأثيري که در کشورهاي ساحلي آفريقا گذاشته بود، سازمان يافت. اعضاي شرکت‌کننده در اين کنفرانس به اين مهم رسيدند که بايد هرچه سريع‌تر براي مديريت بهتر پروژه‌هاي مربوط به توسعه? کشاورزي و توليد غذا، سازماني به نام صندوق بين‌المللي توسعه کشاورزي را تأسيس کنند. از ديگر نتايج مهم اين کنفرانس دست‌يابي به اين نتيجه بود که دليل ناامني در تغذيه و ايجاد خشک‌سالي به عدم توليد غذا مربوط نمي‌شود و ناشي از مشکلات ساختاري در ارتباط با فقر و اين واقعيت که اکثر فقيرترين جمعيت‌هاي کشورهاي در حال توسعه در مناطق روستايي متمرکز شده‌اند، مي‌باشد.

 

عضويت

هر يک از دولت‌هايي که عضو سازمان ملل متحد يا سازمان‌هاي تخصصي وابسته به ملل متحد و يا آژانس بين‌المللي انرژي اتمي هستند مي‌توانند به عضويت ايفاد درآيند. هم‌اکنون تعداد اعضاي اين سازمان ??? دولت عضو است که متشکل از دولت‌هاي توسعه يافته، دولت‌هاي صادرکننده? نفت، دولت‌هاي در حال توسعه و ساير دولت‌ها مي‌باشد.

 

اهداف

ايفاد فعاليت‌هاي خود را به ريشه‌کن کردن فقر و مبارزه با گرسنگي در مناطق روستايي کشورهاي در حال توسعه اختصاص داده‌است. ??? از فقيرترين مردم جهان (تقريباً ? ميليارد زن، مرد و کودک) در مناطق روستايي زندگي مي‌کنند و معاش‌شان به کشاورزي وابستگي مستقيمي دارد از اين رو ايفاد فعاليت‌هاي خود را بر روي ?? کشور و مردم فقير روستانشين که کم‌ترين درآمد را داشته‌اند و با کمبود غذاي شديدي مواجه هستند متمرکز کرده‌است. مهم‌ترين هدف اين سازمان توانمندسازي زنان و مردان فقير کشورهاي در حال توسعه براي رسيدن به سطح بالاتري از درآمد و امنيت غذايي است.

همان‌طور که در چارچوب اهداف استراتژيک صندوق آمده‌است، اين سازمان متعهد شده‌است بر اساس اهداف توسعه هزاره نسبت درصد گرسنگي و افراد فقير را به نصف تقليل دهد. ايفاد معتقد است در صورتي‌که فقر ريشه‌کن شود افراد فقير در مناطق روستايي اين توانايي را دارند که جريان رشد و تکامل خود را هدايت کنند، سازمان‌هاي تشکيلاتي خود را گسترش دهند و موانعي را که بر سر ايجاد يک وضعيت خوب معيشتي است از سر راه خود بردارند. گروه‌هاي هدف صندوق توسعه کشاورزي، کشاوزان خرده‌پا، کارگران زمين‌هاي کشاورزي، گله‌داران، جنگل‌بانان، ماهي‌گيران، کارآفرينان کوچک و مردمان بومي روستايي به خصوص زنان فقير را دربر مي‌گيريد.

 

ساختار

صندوق بين‌المللي توسعه کشاورزي از سه رکن اصلي تشکيل شده‌است:

شوراي مديران

شوراي مديران مرکب از تمامي دولت‌هاي عضو است و عالي‌ترين رکن سازمان محسوب مي‌شود. اين شورا اختيار تصميم‌گيري در خصوص کليه موضوعات را دارد و مي‌تواند بخشي از وظايف خود را به شوراي اداري تفويض کند. شورا داراي اختياراتي نظير پذيرش اعضاي جديد، انتخاب رئيس صندوق، تصميم‌گيري در خصوص موضوعات مربوط به کرسي‌هاي دائمي، تصويب بودجه اجرايي و تصويب سياست‌ها، معيارها و قوانين اجرايي صندوق است. اين رکن صندوق، هر سال تشکيل جلسه مي‌دهد و مي‌تواند در صورت لزوم اجلاس فوق‌العاده هم برگزار نمايد.

شوراي اداري

شوراي اداري مرکب از ?? عضو اصلي و ?? عضو فرعي است. اين اعضا را شوراي مديران در جلسه‌اي به مدت ? سال انتخاب مي‌کند. اين شورا مسئول امور جاري صندوق است و قدرت لازم در خصوص تصويب و نظارت بر طرح‌ها، برنامه‌ها، وام‌ها و کمک‌هاي بلاعوض مالي، به تأخير انداختن تصويب نهايي تصميمات شوراي مديران در هر امر مربوط به سياست‌ها، بودجه? اجرايي سالانه و ساز و کارهاي پذيرش اعضا و کارمندان صندوق را نيز، دارد. شوراي اداري معمولاً، سالي ? بار در ماه‌هاي آوريل، سپتامبر و دسامبر تشکيل جلسه مي‌دهد. جلسه‌هاي اين شورا به وسيله? رئيس صندوق اداره مي‌شود.

رياست

رئيس صندوق که براي يک دوره? ? ساله اين سمت را بر عهده دارد (يک بار هم قابل تجديد است)، مسئول اداره? صندوق مي‌باشد. رئيس صندوق هم چنين رياست شوراي اداري را هم بر عهده دارد. هم‌اکنون کانيو اف نوانز به عنوان پنجمين رئيس ايفاد از ? آوريل ???? در اين سمت خدمت مي‌کند.

 

منابع مالي

از زمان آغاز به کار رسمي ايفاد در ????، اين سازمان در ??? طرح و برنامه ??/? ميليارد دلار سرمايه‌گذاري کرده‌است. کمک‌هاي بلاعوض و وام‌هاي کم بهره? صندوق براي ??? ميليون شهروند روستايي کم بضاعت مفيد واقع شده‌است. منابع مالي صندوق از مشارکت‌هاي مالي دولت‌هاي عضو، مشارکت‌هاي مالي داوطلبانه دولت‌هاي غير عضو، کمک‌دهندگان ويژه، بازپرداخت وام‌ها و هم‌چنين از فعاليت‌هاي خود صندوق تأمين مي‌شود.

  عناوين مرتبط :
طراحی سایت : اصفهان هاست