تيتر خبر تاثیر نوسان قیمت نفت بر‌‌ بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثر مستقیم نوسانات قیمت جهانی نفت اول بر گروه پالایشی و بعد بر گروه پتروشیمی است اثر غیرمستقیم آن هم بر شرکت‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها وابسته به نفت و مشتقات آن است چون که نوسان قیمت به سمت پایین است دسته دوم از این کاهش قیمت تأثیر مثبت می‌پذیرند.
تيتر خبر سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی، صف‌آرایی میان اصناف و شبکه بانکی را تشدید کرد. از ابتدای فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) عرضه‌کنندگان کالا و خدمت با دیده تردید به این خدمت جدید بانکی می‌نگریستند.
تيتر خبر ثروتمندان تهرانی برای «عروسی» چگونه خرج می‌کنند؟
این روزها هزینه کردن، آن هم هزینه های آنچنانی برای مراسم یک شبه ازدواج برای خیلی ها توجیه پیدا کرده است و وقتی با دوستان و آشنایان درباره ازدواج و هزینه های آن و برنامه های جانبی و مفصلش گفت و گو می کنی، مواردی می بینی و می شنوی که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد
انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدولتيتر خبر انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدول
  فرهنگ و هنر  فرهنگ و هنر دارای زيرشاخه  فناوري اطلاعات  فناوري اطلاعات دارای زيرشاخه  صنعت و بازرگاني  صنعت و بازرگاني دارای زيرشاخه  بانک و بيمه  بانک و بيمه دارای زيرشاخه  بازار سرمايه  بازار سرمايه دارای زيرشاخه  صفحه اول  صفحه اول  
  عناوين برگزيده
قیمت خودروهای وارداتی در بازار/جدول
مظنه رهن آپارتمان دو خوابه در تهران +جدول
سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
ارزان ترین گوشی مجهز به اندروید 5 +عکس
پیش‌بینی تحلیلگران وزارتخانه از قیمت‌نفت
مظنه واحدهای 50 متری در تهران؟ +جدول
فروش اعتباری اوپل آسترا آغاز شد+جدول
مسکن چقدر گران می شود+جدول
قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال +جدول
آخرین قیمت انواع گوشی ZTE +مشخصات
آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر دوقلو +جدول
آخرین قیمت انواع لپ‌تاپ MSI +جدول
ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار +جدول
آخرین قیمت انواع سشوار +جدول
قیمت انواع تلویزیون سه بعدی در بازار +جدول
آخرین قیمت انواع تبلت Lenovo +مشخصات
آخرین قیمت انواع اجاق گاز ایرانی +جدول
قیمت انواع دوربین عکاسی دیجیتال+جدول
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی +جدول
غروب ركود در بازار مسكن
تغییرات دستمزد 25 گروه شغلی اعلام شد
آغاز پيش فروش اوپل آسترا ۲۰۱۴ +جدول
مسکن و شکاف متری 6 میلیونی در تهران! +جدول
با 30 میلیون‌ تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
قیمت پرفروش ترین لپ تاپ‌ها ؟ +جدول
قیمت آپارتمان های 2خوابه تهران +جدول
پژو 206 دست دوم در بازار چند؟ +جدول
آپارتمان در پل رومی تهران، متری چند؟ +جدول
قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران +جدول
قیمت محبوبترین گوشی موبایل‌های بازار +جدول
قیمت لپ تاپ‌های مخصوص بازی +جدول
رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
مظنه واحدهای نوساز در تهران؟ +جدول
نگاهی به بازار سکه و طلا در هفته‌ گذشته +جدول

  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

فناوري اطلاعات  مکاتب اصلي  نئوکلاسيسم

فناوري اطلاعات ، مکاتب اصلي ، نئوکلاسيسم

نئوکلاسيسم

نئوکلاسيسم عدم تحقق پيشبينيهاي اقتصاددانان کلاسيک با واقعيت و انتقادات شديدي که سوسياليست‏ها و پيروان مکتب تاريخي قديم به اصول مکتب کلاسيک کردند?باعث شد که تجديد نظر در اصول کلاسيک واجب وانمود کند.اقتصاددان انگليسي ويليام استانلي جونس چند سال بعد از کتاب سرمايه مارکس کتاب خود را با عنوان نظريه اقتصاد سياسي انتشار داد و در آن اصول اقتصاد سرمايهداري را بر پايه مطلوبيت مورد ارزيابي قرار داد.

در همين زمان مکتب اتريش نيز با ارائه نظريات کارل منگر ? بوهم باورک و فردريش ويزر شکل گرفت که بر اساس آن ارزش يک کالا به وسيله مطلوبيت نهايي سنجيده ميشود و ارزش کالا با با برآورد ذهني مصرف کننده مشخص ميشود.يعني اينکه مصرف کننده فکر ميکند يک کالا تا چقدر برايش سودمند و با ارزش است.و قيمت کالا نيز در ميان دو مرز مطلوبيت مصرف کننده از آن کالا و مطلوبيت توليد کننده قرار ميگيرد.مرز بالاي قيمت مطلوبيت کالا از نظر خريدار و مرز پايين قيمت مطلوبيت کالا از نظر فروشنده تعيين ميشود.يعني يک خريدار تا چه ميزان حاضر است بابت يک کالا بپردازد و يک فروشنده پايينترين قيمتي را که با آن حاضر است کالا را به فروش برساند چقدر است.

لئون والراس بنيانگذار مکتب لوزان در سال ???? در فرانسه نيز بر پايه نظريه مطلوبيت نهايي، نزولي بودن منحني تقاضا را ثابت کرد.به اين شکل مکتب مارژيناليسم بوجود آمد.در حقيقت مارژيناليستها همان نظريات کلايسکها و طرفداران سرمايهداري در مورد آزادي، رقابت و اصل بودن نفع شخصي قبول دارند، اما اصل مطلوبيت را جايگزين نظريه ارزش-کار نمودند و به جاي اينکه تعين قيمت را در طرف عرضه ببينند آن را در طرف تقاضا جستجو ميکنند.بر همين اساس اقتصادداناني که به بازسازي افکار کلاسيک همراه با حفظ اصول و مباني آن خواه با استفاده از نظريه مطلوبيت نهايي يا بدون آن پرداختند به نيو کلاسيسمها معروف شدند.با پيدايش اين مکتب اصول سرمايهداري دچار تغيير نگرديد، و اصول اصلي آن مانند ليبراليسم اقتصادي، رقابت و تعادل اقتصادي خودکار همچنان باقي ماندند.

  عناوين مرتبط :
طراحی سایت : اصفهان هاست