تيتر خبر تاثیر نوسان قیمت نفت بر‌‌ بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثر مستقیم نوسانات قیمت جهانی نفت اول بر گروه پالایشی و بعد بر گروه پتروشیمی است اثر غیرمستقیم آن هم بر شرکت‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها وابسته به نفت و مشتقات آن است چون که نوسان قیمت به سمت پایین است دسته دوم از این کاهش قیمت تأثیر مثبت می‌پذیرند.
تيتر خبر سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی، صف‌آرایی میان اصناف و شبکه بانکی را تشدید کرد. از ابتدای فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) عرضه‌کنندگان کالا و خدمت با دیده تردید به این خدمت جدید بانکی می‌نگریستند.
تيتر خبر ثروتمندان تهرانی برای «عروسی» چگونه خرج می‌کنند؟
این روزها هزینه کردن، آن هم هزینه های آنچنانی برای مراسم یک شبه ازدواج برای خیلی ها توجیه پیدا کرده است و وقتی با دوستان و آشنایان درباره ازدواج و هزینه های آن و برنامه های جانبی و مفصلش گفت و گو می کنی، مواردی می بینی و می شنوی که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد
انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدولتيتر خبر انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدول
  فرهنگ و هنر  فرهنگ و هنر دارای زيرشاخه  فناوري اطلاعات  فناوري اطلاعات دارای زيرشاخه  صنعت و بازرگاني  صنعت و بازرگاني دارای زيرشاخه  بانک و بيمه  بانک و بيمه دارای زيرشاخه  بازار سرمايه  بازار سرمايه دارای زيرشاخه  صفحه اول  صفحه اول  
  عناوين برگزيده
قیمت خودروهای وارداتی در بازار/جدول
مظنه رهن آپارتمان دو خوابه در تهران +جدول
سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
ارزان ترین گوشی مجهز به اندروید 5 +عکس
پیش‌بینی تحلیلگران وزارتخانه از قیمت‌نفت
مظنه واحدهای 50 متری در تهران؟ +جدول
فروش اعتباری اوپل آسترا آغاز شد+جدول
مسکن چقدر گران می شود+جدول
قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال +جدول
آخرین قیمت انواع گوشی ZTE +مشخصات
آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر دوقلو +جدول
آخرین قیمت انواع لپ‌تاپ MSI +جدول
ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار +جدول
آخرین قیمت انواع سشوار +جدول
قیمت انواع تلویزیون سه بعدی در بازار +جدول
آخرین قیمت انواع تبلت Lenovo +مشخصات
آخرین قیمت انواع اجاق گاز ایرانی +جدول
قیمت انواع دوربین عکاسی دیجیتال+جدول
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی +جدول
غروب ركود در بازار مسكن
تغییرات دستمزد 25 گروه شغلی اعلام شد
آغاز پيش فروش اوپل آسترا ۲۰۱۴ +جدول
مسکن و شکاف متری 6 میلیونی در تهران! +جدول
با 30 میلیون‌ تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
قیمت پرفروش ترین لپ تاپ‌ها ؟ +جدول
قیمت آپارتمان های 2خوابه تهران +جدول
پژو 206 دست دوم در بازار چند؟ +جدول
آپارتمان در پل رومی تهران، متری چند؟ +جدول
قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران +جدول
قیمت محبوبترین گوشی موبایل‌های بازار +جدول
قیمت لپ تاپ‌های مخصوص بازی +جدول
رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
مظنه واحدهای نوساز در تهران؟ +جدول
نگاهی به بازار سکه و طلا در هفته‌ گذشته +جدول

  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

فناوري اطلاعات  مکاتب اصلي  نئوليبراليسم

فناوري اطلاعات ، مکاتب اصلي ، نئوليبراليسم

نئوليبراليسم

نئوليبراليسم در وهله ي نخست نظريهاي در مورد شيوه هايي در اقتصاد سياسي است که بر اساس آنها با گشودن راه براي تحقق آزاديهاي کارآفرينانه و مهارت هاي فردي در چهارچوبي نهادي که ويژگي آن حقوق مالکيت خصوصي قدرتمند، بازارهاي آزاد و تجارت آزاد است، ميتوان رفاه و بهروزي انسان را افزايش داد. از نظر نئوليبراليسم، نقش دولت، ايجاد و حفظ يک چهارچوب نهادي مناسب براي عملکرد اين شيوههاست. مثلاً دولت بايد کيفيت و انسجام پول را تضمين کند. به علاوه، دولت بايد ساختارها و کارکردهاي نظامي، دفاعي، قانوني لازم براي تامين حقوق مالکيت خصوصي را ايجاد و در صورت لزوم عملکرد درست بازارها را با توسل به سلطه تضمين کند. از اين گذشته، اگر بازارهايي (در حوزههايي از قبيل زمين، آب، آموزش، مراقبت بهداشتي، تامين اجتماعي يا آلودگي محيط زيست وجود نداشته باشد، آن وقت، اگر لازم باشد، دولت بايد آنها را ايجاد کند ولي نبايد بيش از اين در امور مداخله کند.

بنيانگذار اين مکتب اويکن است و روستو، اشمولدرز، هايک و ارهارد از نمايندگان معروف اين مکتب هستند. آنها خواستار شرايط آزاد هستند و مکانيسم بازار را تاييد ميکنند و مخالف مداخله? دولت در اقتصاد هستند و با مالکيت اشتراکي بر زمين و ابزار توليد و سوسياليسم و هدايت اقتصاد مبارزه ميکنند. طرفداران اين مکتب چون اقتصاد ليبراليستي خالص را شکست خورده? نيروهاي مزاحم و مختل کننده و مخالف ميدانند لذا يک ليبراليسم نورماتيو و اقتصاد رقابتي تنظيم شده را پيشنهاد ميکنند. به اعتقاد نئوليبراليستها، ليبراليسم به جاي اين که به آزادي رقابت بيانديشد، آزادي انتزاعي را مورد توجه قرار ميدهند يعني فقط خود آزادي را هدف قرار ميدهد و اين عدم حساسيت به انعقاد قراردادهايي بود که به ايجاد کارتل و تراست و کنسرن و ساير راههاي ايجاد انحصار انجاميد و در واقع وقتي آزادي بالاترين هدف باشد ايجاد رقابت نميتواند هدف ليبراليسم باشد.

قواعد اساسي نئوليبراليسم عبارتند از:

بازارهاي آزاد تمرکز و ايجاد قدرت رقابت را مختل ميکند پس دولت وظيفه دارد به وسيله وضع قوانين کارتل از رقابت حفاظت نمايد.

ثبات ارزش پول.

تضمين مالکيت فردي.

مسوليت پذيري کامل هر عامل اقتصادي در برابر نتايج اعمال خود.

آزادي قرارداد(به جز قراردادهايي که باعث ايجاد انحصار گردد مانند قراردادهايي که باعث به وجود آمدن کارتل و تراست و کنسرن ميشود)

دولت ميبايست رقابت را تضمين کند. در واقع دولت فقط بايد قواعد بازي را مشخص کند و با ايجاد فضاي قانوني جريان رقابت را در چهارچوب آن ممکن سازد. ليبراليسم به معناي عدم مداخله? دولت نيست، چون به اين ترتيب دست قويترها باز گذاشته ميشود. دولت تنها حق دارد براي ايجاد شرايط رقابت مداخله کند و براي ايجاد آزادي عملي، آزادي انتزاعي را زير پا بگذارد.

  عناوين مرتبط :
طراحی سایت : اصفهان هاست