تيتر خبر تاثیر نوسان قیمت نفت بر‌‌ بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثر مستقیم نوسانات قیمت جهانی نفت اول بر گروه پالایشی و بعد بر گروه پتروشیمی است اثر غیرمستقیم آن هم بر شرکت‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها وابسته به نفت و مشتقات آن است چون که نوسان قیمت به سمت پایین است دسته دوم از این کاهش قیمت تأثیر مثبت می‌پذیرند.
تيتر خبر سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی، صف‌آرایی میان اصناف و شبکه بانکی را تشدید کرد. از ابتدای فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) عرضه‌کنندگان کالا و خدمت با دیده تردید به این خدمت جدید بانکی می‌نگریستند.
تيتر خبر ثروتمندان تهرانی برای «عروسی» چگونه خرج می‌کنند؟
این روزها هزینه کردن، آن هم هزینه های آنچنانی برای مراسم یک شبه ازدواج برای خیلی ها توجیه پیدا کرده است و وقتی با دوستان و آشنایان درباره ازدواج و هزینه های آن و برنامه های جانبی و مفصلش گفت و گو می کنی، مواردی می بینی و می شنوی که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد
انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدولتيتر خبر انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدول
  فرهنگ و هنر  فرهنگ و هنر دارای زيرشاخه  فناوري اطلاعات  فناوري اطلاعات دارای زيرشاخه  صنعت و بازرگاني  صنعت و بازرگاني دارای زيرشاخه  بانک و بيمه  بانک و بيمه دارای زيرشاخه  بازار سرمايه  بازار سرمايه دارای زيرشاخه  صفحه اول  صفحه اول  
  عناوين برگزيده
قیمت خودروهای وارداتی در بازار/جدول
مظنه رهن آپارتمان دو خوابه در تهران +جدول
سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
ارزان ترین گوشی مجهز به اندروید 5 +عکس
پیش‌بینی تحلیلگران وزارتخانه از قیمت‌نفت
مظنه واحدهای 50 متری در تهران؟ +جدول
فروش اعتباری اوپل آسترا آغاز شد+جدول
مسکن چقدر گران می شود+جدول
قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال +جدول
آخرین قیمت انواع گوشی ZTE +مشخصات
آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر دوقلو +جدول
آخرین قیمت انواع لپ‌تاپ MSI +جدول
ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار +جدول
آخرین قیمت انواع سشوار +جدول
قیمت انواع تلویزیون سه بعدی در بازار +جدول
آخرین قیمت انواع تبلت Lenovo +مشخصات
آخرین قیمت انواع اجاق گاز ایرانی +جدول
قیمت انواع دوربین عکاسی دیجیتال+جدول
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی +جدول
غروب ركود در بازار مسكن
تغییرات دستمزد 25 گروه شغلی اعلام شد
آغاز پيش فروش اوپل آسترا ۲۰۱۴ +جدول
مسکن و شکاف متری 6 میلیونی در تهران! +جدول
با 30 میلیون‌ تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
قیمت پرفروش ترین لپ تاپ‌ها ؟ +جدول
قیمت آپارتمان های 2خوابه تهران +جدول
پژو 206 دست دوم در بازار چند؟ +جدول
آپارتمان در پل رومی تهران، متری چند؟ +جدول
قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران +جدول
قیمت محبوبترین گوشی موبایل‌های بازار +جدول
قیمت لپ تاپ‌های مخصوص بازی +جدول
رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
مظنه واحدهای نوساز در تهران؟ +جدول
نگاهی به بازار سکه و طلا در هفته‌ گذشته +جدول

  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

فناوري اطلاعات  مکاتب اصلي  مکتب اتريش

فناوري اطلاعات ، مکاتب اصلي ، مکتب اتريش

مکتب اتريش

 

مکتب اتريش (به آلماني: ?sterreichische Schule) که به مکتب وين نيز مشهور است يکي از مکتب‌هاي انديشه? اقتصادي خارج از جريان اصلي است که بر سازمان‌يابي خود-به-خودي بر اساس ساز-و-کار قيمت‌ها تأکيد دارد. فردگرايي روش‌شناختي و خنثي نبودن پول از ديگر مشخصه‌هاي فکري آن است.

نام اين مکتب از بنيان‌گذاران و هواداران نخستين خود، که شهروندان امپراتوري هابزبورگ اتريش بودند، از جمله کارل منگر، اوژون فن بوم-باورک، لودويگ فن ميزس، و برنده? جايزه? نوبل، فردريش هايک مشتق شده‌است. امروزه، پيروان مکتب اتريش از سراسر جهان هستند، اما بيشتر با عنوان اقصاددانان اتريش و آثار آنان با عنوان اقتصاد اتريشي ناميده مي‌شود.

مکتب اتريش در اواخر سده? نوزدهم و اوايل سده? بيستم گسترش يافت. اقتصاددانان اتريشي نظريه? ارزش نئوکلاسيک و نظريه? ارزش ذهني (سوبژکتيويسم) را که جريان‌هاي اصلي انديشه? اقتصادي معاصر بر آن‌ها متکي است، توسعه دادند و مسئله? محاسبات اقتصادي که از اقتصاد نامتمرکز بازار آزاد در مقابل تخصيص منابع يک اقتصاد برنامه‌ريزي متمرکز دفاع مي‌کند، مطرح کردند.

اقتصاددانان مکتب اتريشي لزوم انجام قرادادهاي داوطلبانه بين عاملين اقتصادي را مورد تاکيد قرار داده‌اند و بر اين ديدگاه‌اند که معاملات تجارتي بايد در معرض کمترين قيود ممکن اجباري قرار گيرند و به ويژه در معرض کمترين مداخلات دولت باشد. تحت تاثير قهرمان فکري‌شان، جان لاک، اقتصاددانان ليبرتارين مجتمع در مکتب اتريش معتقدند که اين قيود حداقلي، بايد مبتني بر آزادي‌هاي فردي، حقوق برابر باشند.

اقتصاد اتريشي، در اواخر قرن بيستم، با کارهاي اقتصادداناني چون ايزرائل کرزنر و لودويگ لاخمان اعتبار بيشتري يافت و پس از آنکه فردريش هايک موفق به دريافت نوبل اقتصاد شد، توجهات دوباره به سمت آن جلب شد.

مکتب اتريش نزديکي زيادي با مکتب ويرجينيا دارد. جيمز ام. بيوکنن، اقتصاددان و برنده نوبل اقتصاد ???? بنيانگذار مکتب ويرجيانا، اغلب به عنوان اقتصاددان اتريشي ياد مي‌شود. خود او اذعان مي‌دارد «مطمئناً احساس تعلق زيادي به اقتصاد اتريشي دارم و به اينکه اقتصادداني اتريشي خوانده شوم، معترض نيستم. محتملا هايک و ميزس مرا اقتصاددان اتريشي مي‌دانستند، هرچند برخي بر اين عقيده نيستند.»

 

اصول بنيادين

فريتس ماخلوپ ديدگاه‌هاي نوعي تفکر اقتصادي اتريشي را فهرست کرده است.

(?) فردگرايي روش‌شناسانه: در توضيح پديده‌هاي اقتصادي ما بايد به کنش‌ها (يا عدم کنش‌هاي) افراد برگرديم؛ گروه‌ها يا «مجموعه‌ها» نمي‌توانند جز از طريق کنش فرد فرد اعضا کنشي صورت دهند.

(?) ذهنيت‌گرايي روش‌شناسانه: در توضيح پديده‌هاي اقتصادي ما بايد به قضاوت‌ها و انتخاب‌هاي افراد بر مبناي دانشي که دارند يا فکر مي‌کنند دارند و همه? انتظاراتي برگرديم که آنان در خصوص تحولات خارجي و خصوصاً نتايج کنش‌هاي دلخواه‌شان دارند.

(?) سليقه‌ها و ترجيحات: ارزش‌گذاري‌هاي ذهني کالاها و خدمات تقاضا براي آنها را تعيين مي‌کنند. به نحوي که بهاي آنها تحت تأثير مصرف کنندگان (واقعي و احتمالي) قرار مي‌گيرد.

(?) هزينه‌هاي فرصت: هزينه‌هايي که توليدکنندگان و ديگر بازيگران اقتصادي با آنها محاسبه مي‌کنند بازتاب دهنده? فرصت‌هاي ديگري ست که بايد مقدم باشد؛ چنان که خدمات توليدي براي يک منظور به کار گرفته شوند، همه ديگر کاربردها بايد قرباني شوند.

(?) مارژيناليسم: در همه طراحي‌هاي اقتصادي، ارزش‌ها، هزينه‌ها، درآمدها، کارامدي، غيره بر اساس اهميت آخرين واحد اضافه شده يا کم شده از کل تعيين مي‌شوند.

(?) ساختار توليد و مصرف: تصميمات براي پس انداز بازتاب دهنده? «ترجيحات زماني» در خصوص مصرف در آينده فوري، آينده يا نامشخص است، و سرمايه گذاري‌ها با در نظر گرفتن خروجي‌هاي بزرگتر مورد انتظار در صورت اجراي روندهاي توليدي زمانبرتر انجام مي‌شوند.

دو اصل مهم مورد اعتقاد شاخه? ميزسي اقتصاد اتريشي را بايد به فهرست افزود:

(?) اقتدار مصرف کننده: تأثيري که مصرف کنندگان بر تقاضاي مؤثر کالاها و خدمات و از طريق قيمت‌هايي که در بازارهاي رقابتي آزاد حاصل مي‌شوند، بر برنامه‌هاي توليدي توليدکنندگان و سرمايه گذاران دارند، تنها واقعيتي مستند نيست بلکه هدف مهمي است که تنها با اجتناب کامل از دخالت دولتي در بازارها و محدوديت‌ها بر آزادي فروشندگان و خريداران از تعقيب قضاوت خود در خصوص کميت‌ها، کيفيت‌ها، و قيمت‌هاي محصولات و خدمات قابل دستيابي است.

(?) فردگرايي سياسي: تضمين آزادي سياسي و اخلاقي تنها زماني ممکن خواهد بود که آزادي کامل اقتصادي به فرد داده شود. محدوديت‌ها بر آزادي اقتصادي دير يا زود، به گسترش فعاليت‌هاي اجبارانه? حکومت به حوزه? سياسي مي‌انجامد، که منجر به تضعيف و نهايتاً نابودي آزادي حياتي فردي مي‌شود که جوامع سرمايه داري در قرن نوزدهم توانستند بدانها دست يابند.

  عناوين مرتبط :
طراحی سایت : اصفهان هاست