تيتر خبر تاثیر نوسان قیمت نفت بر‌‌ بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثر مستقیم نوسانات قیمت جهانی نفت اول بر گروه پالایشی و بعد بر گروه پتروشیمی است اثر غیرمستقیم آن هم بر شرکت‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها وابسته به نفت و مشتقات آن است چون که نوسان قیمت به سمت پایین است دسته دوم از این کاهش قیمت تأثیر مثبت می‌پذیرند.
تيتر خبر سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی، صف‌آرایی میان اصناف و شبکه بانکی را تشدید کرد. از ابتدای فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) عرضه‌کنندگان کالا و خدمت با دیده تردید به این خدمت جدید بانکی می‌نگریستند.
تيتر خبر ثروتمندان تهرانی برای «عروسی» چگونه خرج می‌کنند؟
این روزها هزینه کردن، آن هم هزینه های آنچنانی برای مراسم یک شبه ازدواج برای خیلی ها توجیه پیدا کرده است و وقتی با دوستان و آشنایان درباره ازدواج و هزینه های آن و برنامه های جانبی و مفصلش گفت و گو می کنی، مواردی می بینی و می شنوی که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد
انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدولتيتر خبر انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدول
  فرهنگ و هنر  فرهنگ و هنر دارای زيرشاخه  فناوري اطلاعات  فناوري اطلاعات دارای زيرشاخه  صنعت و بازرگاني  صنعت و بازرگاني دارای زيرشاخه  بانک و بيمه  بانک و بيمه دارای زيرشاخه  بازار سرمايه  بازار سرمايه دارای زيرشاخه  صفحه اول  صفحه اول  
  عناوين برگزيده
قیمت خودروهای وارداتی در بازار/جدول
مظنه رهن آپارتمان دو خوابه در تهران +جدول
سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
ارزان ترین گوشی مجهز به اندروید 5 +عکس
پیش‌بینی تحلیلگران وزارتخانه از قیمت‌نفت
مظنه واحدهای 50 متری در تهران؟ +جدول
فروش اعتباری اوپل آسترا آغاز شد+جدول
مسکن چقدر گران می شود+جدول
قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال +جدول
آخرین قیمت انواع گوشی ZTE +مشخصات
آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر دوقلو +جدول
آخرین قیمت انواع لپ‌تاپ MSI +جدول
ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار +جدول
آخرین قیمت انواع سشوار +جدول
قیمت انواع تلویزیون سه بعدی در بازار +جدول
آخرین قیمت انواع تبلت Lenovo +مشخصات
آخرین قیمت انواع اجاق گاز ایرانی +جدول
قیمت انواع دوربین عکاسی دیجیتال+جدول
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی +جدول
غروب ركود در بازار مسكن
تغییرات دستمزد 25 گروه شغلی اعلام شد
آغاز پيش فروش اوپل آسترا ۲۰۱۴ +جدول
مسکن و شکاف متری 6 میلیونی در تهران! +جدول
با 30 میلیون‌ تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
قیمت پرفروش ترین لپ تاپ‌ها ؟ +جدول
قیمت آپارتمان های 2خوابه تهران +جدول
پژو 206 دست دوم در بازار چند؟ +جدول
آپارتمان در پل رومی تهران، متری چند؟ +جدول
قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران +جدول
قیمت محبوبترین گوشی موبایل‌های بازار +جدول
قیمت لپ تاپ‌های مخصوص بازی +جدول
رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
مظنه واحدهای نوساز در تهران؟ +جدول
نگاهی به بازار سکه و طلا در هفته‌ گذشته +جدول

  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

فرهنگ و هنر  بزرگان اقتصاد  جان مينارد کينز

فرهنگ و هنر ، بزرگان اقتصاد ، جان مينارد کينز

جان مينارد کينز

 

جان مينارد کينز (john maynard keynes)، (زاده? ???? - درگذشته در ????) يکي از اقتصاددانان برجسته قرن بيستم محسوب مي‌شود.

زندگي

کينز در ? ژوئن ???? در انگلستان متولد شد. خانواده وي از طبقه متوسط جامعه محسوب مي‌شدند. جان مينارد کينز فرزند نوبل کينز اقتصاددان مشهور است و از اين نظر با جان استوارت ميل که او نيز فرزند جميمز ميل اقتصاددان مشهور قرن نوزدهم پدر و فرزند اقتصاددان بوده‌اند قابل مقايسه است. وي پس از اتمام تحصيلات متوسطه به دانشگاه ايتون راه يافت و از آنجا در سال ???? به کالج سلطنتي کمبريج رفت. وي پس از اتمام تحصيلات خود در کمبريج، در اداره هندوستان وزارت دفاع انگلستان به‌عنوان کارمند جزء مشغول به کار شد. کينز در سال ???? به کمبريج بازگشت و به‌عنوان دانشيار ارشد کالج کارش را شروع کرد و در سال ???? نيز سردبيري يک مجله اقتصادي را پذيرفت.

کينز، در زمان جنگ جهاني اول در خزانه‌داري انگليس مشغول به‌کار بود و پس از جنگ، رياست هيات نمايندگي خزانه‌داري انگليس در انجمن صلح پاريس را بر عهده داشت. در سال ???? نماينده وزير دارايي در شوراي عالي اقتصاد انگلستان شد؛ ولي خيلي زود از اين سمت کناره‌گيري نمود. چون توصيه‌هاي او درمورد نحوه دريافت غرامت جنگي از دولت آلمان مورد پذيرش مقامات انگليسي واقع نشد.

وي در سال ???? با ليديا لوپوکووا ازدواج کرد. ليديا، يک بالرين روس بود و تحصيلات بسيار کمي داشت. اما به عقيده کينز از روحي آزاد بهره‌مند بود.

کينز در سال ???? کتاب نظريه عمومي اشتغال بهره و پول را منتشر نمود که يکي از تأثيرگذارترين کتاب‌هاي اقتصادي قرن بيستم محسوب مي‌شود.

کينز که از سال ???? به بيماري قلبي مبتلا شده بود، در ?? آوريل ???? در خانه روستايي خود در ساسکس، تيلتون در گذشت. او پس از مرگ سوزانده شد و خاکسترش در بلندي‌هاي منطقه به باد سپرده شد.

 

نظرات

پيش از کينز، تصور عمومي اقتصاددانان بر آن بود که نوسان‌هاي اقتصادي، عدم تعادل‌هايي هستند که در کوتاه‌مدت توسط مکانيزم بازار اصلاح مي‌شوند و شرايط اشتغال کامل مجدداً احيا مي‌شود. اما کينز معتقد بود که اين چرخه‌هاي مخرب ممکن است در بلندمدت برگشت‌ناپذير باشند و لذا دولت مي‌بايست براي رسيدن به اشتغال کامل در اقتصاد دخالت نمايد.

کينز برخلاف نظريات اقتصاد کلاسيک، منتقد رويکرد به اقتصاد آزاد و سپردن اقتصاد به نيروهاي بازار بود. وي اين نظريه را که جامعه در حالت تعادل به اشتغال کامل مي‌رسد رد کرد و اعتقاد داشت که سطح اشتغال با ميزان توليد و ميزان توليد با ميزان تقاضاي موثر (يعني ميزان خريد کالاها و خدمات) ارتباط مستقيم دارد. بنابراين وي معتقد بود که براي کاهش بيکاري، دولت مي‌بايست اشتغال ايجاد نمايد؛ هرچند که اين اشتغال غيرمولد باشد.

جان مينارد کينز، در سال ????، در کنفرانس برتون وودز که صندوق بين‌المللي پول را به وجود آورد، از طرف انگليسي‌ها و هري دکستر وايت از طرف آمريکايي‌ها سرسختانه معتقد بودند که آزادسازي حساب سرمايه زيان بار است و به هر قيمت بايد از آن اجتناب شود. به نظر آنان اين اقدام کشورها را از پيگيري سياست‌هاي مستقل اقتصادي باز مي‌دارد. مهم‌تر آنکه کينز عقيده داشت بازارها غيرعقلاني هستند. ذهنيت مردم منجر به خوش‌بيني حاد مي‌شود و گسترش بيش از حد آن به بدبيني عميق مي‌انجامد که تداومي درازمدت دارد. دولت‌ها بايستي از شهروندان خود در مقابل افسارگسيختگي ارواح شرور مراقبت کنند. چنان که در طرح کينز آمده‌است «اعتقاد عموم بر اين است که کنترل حرکت سرمايه، چه به داخل و چه به خارج، بايد ويژگي دائمي اقتصاد پس از جنگ باشد.». اين استدلال تعيين‌کننده در بند ششم از بندهاي موافقت‌نامه? صندوق بين‌المللي پول که بر ابزارهاي کنترلي سرمايه تاکيد دارد ملحوظ شده (و اکنون صندوق بين‌المللي پول خواهان حذف آن است).

اقتصاد کينزي

اقتصاد کينزي نظريه‌اي در اقتصاد کلان است که بر پايه ايده‌هاي جان مينارد کينز بنا شده‌است. اقتصاددانان کينزي‌گرا استدلال مي‌کنند که تصميمات بخش خصوصي گاهي اوقات ممکن است منجر به نتايج غيرکارا در اقتصاد کلان شود و بنابراين از سياست گذاري فعال دولت در بخش عمومي حمايت مي‌کنند. اين سياست‌گذاري‌ها شامل سياست‌هاي پولي که توسط بانک مرکزي اعمال مي‌شود، و يا سياست‌هاي مالي حکومت که به قصد پايدار کردن چرخه تجاري انجام مي‌شود، باشد. کينزگرايي ملي، نوعي سياست اقتصادي-سياسي است که در تلاش است در درون نظام سرمايه‌داري با ارائه مجموعه‌اي خدمات رفاهي-اجتماعي و کنترل نسبي اقتصاد توسط دولت از بروز بحران‌هاي ادواري و غيرادواري نظام اقتصادي سرمايه‌داري جلوگيري کند.

  عناوين مرتبط :
طراحی سایت : اصفهان هاست