رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
تيتر خبر تاثیر نوسان قیمت نفت بر‌‌ بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثر مستقیم نوسانات قیمت جهانی نفت اول بر گروه پالایشی و بعد بر گروه پتروشیمی است اثر غیرمستقیم آن هم بر شرکت‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها وابسته به نفت و مشتقات آن است چون که نوسان قیمت به سمت پایین است دسته دوم از این کاهش قیمت تأثیر مثبت می‌پذیرند.
تيتر خبر سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی، صف‌آرایی میان اصناف و شبکه بانکی را تشدید کرد. از ابتدای فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) عرضه‌کنندگان کالا و خدمت با دیده تردید به این خدمت جدید بانکی می‌نگریستند.
تيتر خبر ثروتمندان تهرانی برای «عروسی» چگونه خرج می‌کنند؟
این روزها هزینه کردن، آن هم هزینه های آنچنانی برای مراسم یک شبه ازدواج برای خیلی ها توجیه پیدا کرده است و وقتی با دوستان و آشنایان درباره ازدواج و هزینه های آن و برنامه های جانبی و مفصلش گفت و گو می کنی، مواردی می بینی و می شنوی که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد
انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدولتيتر خبر انواع ماشین لباسشویی ال جی + جدول
  فرهنگ و هنر  فرهنگ و هنر دارای زيرشاخه  فناوري اطلاعات  فناوري اطلاعات دارای زيرشاخه  صنعت و بازرگاني  صنعت و بازرگاني دارای زيرشاخه  بانک و بيمه  بانک و بيمه دارای زيرشاخه  بازار سرمايه  بازار سرمايه دارای زيرشاخه  صفحه اول  صفحه اول  
  عناوين برگزيده
قیمت خودروهای وارداتی در بازار/جدول
مظنه رهن آپارتمان دو خوابه در تهران +جدول
سود شبکه بانکی از شاپرک چقدر است؟
ارزان ترین گوشی مجهز به اندروید 5 +عکس
پیش‌بینی تحلیلگران وزارتخانه از قیمت‌نفت
مظنه واحدهای 50 متری در تهران؟ +جدول
فروش اعتباری اوپل آسترا آغاز شد+جدول
مسکن چقدر گران می شود+جدول
قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال +جدول
آخرین قیمت انواع گوشی ZTE +مشخصات
آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر دوقلو +جدول
آخرین قیمت انواع لپ‌تاپ MSI +جدول
ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار +جدول
آخرین قیمت انواع سشوار +جدول
قیمت انواع تلویزیون سه بعدی در بازار +جدول
آخرین قیمت انواع تبلت Lenovo +مشخصات
آخرین قیمت انواع اجاق گاز ایرانی +جدول
قیمت انواع دوربین عکاسی دیجیتال+جدول
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی +جدول
غروب ركود در بازار مسكن
تغییرات دستمزد 25 گروه شغلی اعلام شد
آغاز پيش فروش اوپل آسترا ۲۰۱۴ +جدول
مسکن و شکاف متری 6 میلیونی در تهران! +جدول
با 30 میلیون‌ تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
قیمت پرفروش ترین لپ تاپ‌ها ؟ +جدول
قیمت آپارتمان های 2خوابه تهران +جدول
پژو 206 دست دوم در بازار چند؟ +جدول
آپارتمان در پل رومی تهران، متری چند؟ +جدول
قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران +جدول
قیمت محبوبترین گوشی موبایل‌های بازار +جدول
قیمت لپ تاپ‌های مخصوص بازی +جدول
رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول
مظنه واحدهای نوساز در تهران؟ +جدول
نگاهی به بازار سکه و طلا در هفته‌ گذشته +جدول

  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  چاپ

رکورد سقوط نرخ تورم برای خوراکی‌ها+جدول

کاهش نرخ تورم در طول یک سال اخیر با سرعتی پیش رفته است که پیش از این چنین تجربه ای در اقتصاد ایران رقم نخورده بود. رئیس جمهور نیز از کاهش تورم نقطه به نقطه از سطح 45 درصد به سطح 14 درصد سخن گفته است. حسن روحانی در گفتگوی تلویزیونی خود نکته دیگری را مورد اشاره قرار داد که تورم بخش خوراکی ها را شامل می شود. رئیس دولت به کاهش چشمگیر تورم بخش خوراکی ها و کالاهای اساسی طی یک سال اخیر اشاره و تاکید کرد که در برخی ماه های سال گذشته تورم 60 درصد و حتی 77 درصد در بخش خوراکی نسبت به سال 91 رقم خورده بود اما امسال این شاخص ها نسبت به سال 92 به حدود 11 درصد و حتی در مواردی 4 درصد رسیده است.

بررسی آمارهای بانک مرکزی از قیمت اقلام خوراکی نیز نشان می دهد که تغییر محسوسی در تورم خوراکی ها رقم خورده است که بسیار فراتر از سطح تغیرات نرخ تورم عمومی است. در این شرایط می توان گفت حتی رکورد سقوط نرخ تورم نقطه به نقطه نیز توسط تورم خوراکی ها شکسته شده است تا بیشترین سطح از ریزش شاخص تورم تجربه شود.

مقایسه گزارش خرده فروشی 11 گروه کالایی در هفته دوم مهرماه سال جاری با هفته دوم مهرماه سال گذشته که بانک مرکزی به طور هفتگی منتشر می کند نشان دهنده این تغییرات در همه گروه های کالایی است.

بررسی قیمت در گروه های مختلف خوراکی نشان می دهد که در گروه لبنیات شامل 6 کالای پرمصرف نظیر شیر، ماست، کره و پنیر متوسط افزایش قیمت نسبت به سال گذشته 13 درصد بوده است در حالی که در هفته دوم مهر ماه سال گذشته نسبت به سال 91 این گروه به طور متوسط افزایش 20.2 درصدی را تجره کرده بود. همه اقلام این گروه در هفته دوم مهرماه امسال نسبت به هفته قبل و ماه قبل بدون تغییر قیمت بوده است.

این گزارش نشان می دهد تخم مرغ تنها 4.1 درصد افزایش قیمت نسبت به سال گذشته داشته است در حالی که مهر ماه سال گذشته افزایش قیمت تخم مرغ نسبت به مهر سال 91 معادل 22.3 درصد برآورد شده بود.

در گروه برنج شامل دو نوع برنج داخلی درجه یک و دو، افزایش 2.8 درصدی قیمت نسبت به سال 92 رقم خورده است اما در مهر 92 افزایش قیمت این گروه نسبت به مهر 91 معادل 70.4 درصد بوده است.

در مهرماه سال جاری گروه حبوبات شامل 6 نوع حبوب به طور میانگین با کاهش 12.9 درصدی قیمت نسبت به سال گذشته مواجه شده است. این گروه در مهر 92 افزایش 79 درصدی قیمت را نسبت به مهر 91 از سر گذرانده بود.

بیشترین افزایش نرخ در میان 11 گروه کالایی مربوط به میوه است. میانگین قیمت 13 نوع میوه نسبت به سال گذشته رشد 29.7 درصدی را نشان می دهد. این در حالی است که در سال 92 این گروه بارشد 82 درصدی قیمت نسبت به سال 91 همراه شده بود.

طبق گزارش بانک مرکزی در هفته دوم مهرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش قیمت در گروه سبزی و صیفی به طور میانگین 5.9 درصد بوده است. در این گروه که 8 کالا وجود دارد گوجه فرنگی 15 درصد ارزان شده و لوبیا سبز با افزایش 32درصدی بیشرین رشد قیمت را داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، طبق این برآورد بانک مرکزی قیمت گوشت مرغ در مهرماه امسال نسبت به مهرماه سال گذشته 5.5 درصد ارزان شده است در حالی که در مهرماه 92 نسبت به مهر 91 معادل 50 درصد افزایش قیمت در این کالا رقم خورده بود.

تغییر قیمت اقلام خوراکی منتشر شده توسط بانک مرکزی در هفته دوم مهرماه

گروه کالایی

تغییر قیمت نسبت به ماه قبل

تغییر قیمت نسبت به سال قبل

تغییر در مهر 92 نسبت به مهر 91

لبنیات

0

13

20.2

تخم مرغ

2.2-

4.1

22.3

برنج

3.1

2.8

70.4

حبوب

0.8-

12.9-

79.7

میوه های تازه

8.1

29.7

82.1

سبزی‌های تازه

2.1-

5.9

83.7

گوشت قرمز

0.7

7.3

36.8

گوشت مرغ

2.6-

5.5-

50

قند و شکر

0

6.9

43.2

چای

0.3

10.7

42.8

روغن نباتی

0.1-

3.8

46.9

 شماره خبر : 20001      انتشار : 1393/7/26        آرشيو قيمت روز کالاهاي مصرفي و خوراکي         آرشيو همه اخبار

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *  
کد تشخيص :

کد را با حروف کوچک در کادر روبرو تايپ کنيد

ELZRP
   

طراحی سایت : اصفهان هاست